Zmarszczki mimiczne jest to defekt skórny pojawiający się wraz z upływającym czasem, wpływem czynników zewnętrznych czy mimiki twarzy. Jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak ta druga grupa ma zdecydowanie inną skórę. Bardziej odporną na działanie czynników zewnętrznych oraz grubszą niż u kobiet, ale nawet to nie jest w stanie uchronić jej przed powstawaniem zmarszczek. Mimo, że mężczyźni mniej przywiązują uwagę do upływającego czasu, a zmarszczki często dodają im męskości i uroku to jednak w wielu przypadkach znacznie postarzają wygląd. Jednak są na to sposoby! Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Gdzie pojawiają się zmarszczki u mężczyzn?

Starzenie się skóry u mężczyzn przebiega w taki sam sposób jak u kobiet. Wstępnie na skórze pojawiają się przebarwienia oraz płytkie i drobne zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki czy wokół ust. Te zmarszczki związane są z naturalnym ruchem mięśni, to tzn. zmarszczki mimiczne. Jednak  z wiekiem, zmarszczki te pogłębiają się tworząc bruzdy np. na czole czy nosowo – wargowe. Dodatkowo staje się ona mniej nawilżona oraz traci owal. Zmarszczki u mężczyzn potrafią dodać uroku jednak ciągle pogłębiające się zmarszczki na czole czy wokół ust postarzają  oraz nadają srogi wygląd.

Jakie zabiegi na zmarszczki pod oczami u mężczyzn?

Doskonałym zabiegiem na kurze łapki u mężczyzn jest botoks. Polega on na ostrzykiwaniu konkretnych grup mięśni za pomocą toksyny botulinowej. Zabieg ma za zadanie blokować odbieranie przez mięśnie impulsów nerwowych efektem czego jest hamowanie ich kurczliwości. Toksynę botulinową podaję się w niewielkich, określonych dawkach co prowadzi do zapobiegania pogłębiania zmarszczek.

Botoks na zmarszczki mimiczne stosuje się w zabiegach zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Panowie najczęściej poddają się zabiegom wygładzenia:

  •         Zmarszczek mimicznych na czole i między brwiami – lwia zmarszczka
  •         Zmarszczek mimicznych pod oczami – kurzych łapek
  •         Zmarszczek mimicznych wokół ust – zmarszczek palacza
  •         Zmarszczek na szyi

Botoks na kurze łapki u mężczyzn czy zmarszczki na czole to jeden z najskuteczniejszych zabiegów spłycających zmarszczki. Po podaniu toksyny botulinowej, kurczliwość mięśnia zablokowana jest na kilka miesięcy. Efekt widoczny jest po ok. 5-7 dniach. Czas działania botoksu na zmarszczki to 4-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć dla podtrzymania jak najlepszych efektów terapeutycznych.

Innym zabiegiem redukującym zmarszczki u mężczyzn oraz ujędrniającym skórę jest mezoterapia igłowa. To zabieg polegający na podawaniu specjalnie opracowanych mieszanek substancji działających przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco oraz nawilżająco. Podanie koktajlu w sposób iniekcyjny w głąb skóry prowadzi do |pobudzenia skóry do regeneracji i odnowy.

Zabiegi mezoterapii igłowej przeprowadza się na skórę całej twarzy, okolicy pod oczami jak również szyi i dekoltu. Zabieg wykonuje się co 4 tygodnie. Rekomendowana ilość zabiegów to 3-6 w zależności od oczekiwań pacjenta. Pierwsze efekty zauważalne są po ok. 2 tygodniach.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty