Kwasy na twarz - jakie wybrać? RosaMed Clinic

Zabiegi z kwasami to bardzo popularne zabiegi, które niewątpliwie występują w ofercie każdego salonu kosmetycznego, czy kliniki medycyny estetycznej. Ich popularność przypisywana jest wielokierunkowym działaniem zabiegu oraz dużą skutecznością i efektywnością. Jakie kwasy złuszczające na twarz wybrać? Na jakie problemy skórne działają kwasy złuszczające?

Czy zabiegi złuszczania kwasami są bezpieczne?

Wiele osób słysząc od kosmetologa propozycje zabiegu z użyciem kwasów na twarz reaguje z przerażeniem. Ale czy słusznie? Kwasy wykorzystywane w kosmetologii to związki chemiczne, których celem jest min. złuszczenie naskórka oraz oczyszczenie porów skóry. Jednak jak każda substancja chemiczna może prowadzić do podrażnienia skóry lub wywołania reakcji alergicznej. Dlatego niezwykle ważne jest, aby kwasy dobierać indywidualnie do potrzeb i rodzaju skóry, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. To samo dotyczy pielęgnacji domowej z użyciem kosmetyków z kwasami. W tym przypadku zaleca się stosowanie preparatów z niskim stężeniem danego związku.

Co również ważne w przypadku zabiegów z kwasami złuszczającymi na twarz to odpowiednie przygotowanie przed, jak i pielęgnacja po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu złuszczającymi kwasami?

Tydzień przed zabiegiem z kwasami należy zrezygnować z wykonywania depilacji, peelingów oraz kosmetyków zawierających podrażniające składniki np. retinoidy. Skóra nie powinna być opalona, a bezpośrednio przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. W przypadku wcześniejszego korzystania z zabiegów medycyny estetycznej należy odczekać 4 tygodnie.

Czytaj też: Jakie kwasy na twarz wybrać – najlepsze zabiegi

Jakie kwasy złuszczające na twarz wybrać?

Zabiegi z kwasami na twarz kojarzone są głównie ze skórą trądzikową, zaskórnikową i przebarwioną. Jednak ich zastosowanie jest zdecydowanie szersze. Zabiegi z kwasami polecane są również dla osób borykających się z oznakami starzenia takimi jak zmarszczki, wiotkość skóry czy przebarwienia starcze, dla osób posiadających cerę naczyniową, z przewlekłym rumieniem i trądzikiem różowatym i dla osób posiadających zmiany trądzikowe, krostkowo-grudkowe, zapalne, zaskórniki, przebarwienia pozapalne oraz blizny.

Wskazania do stosowania najpopularniejszych kwasów na twarz

  • kwas glikolowy – jego zastosowanie jest wszechstronne, ma działanie złuszczające, normalizujące, przebudowujące. Reguluje rogowacenie naskórka, złuszcza martwe komórki skóry, prowadzi do oczyszczenia skóry z zaskórników, złagodzenia zmian trądzikowych oraz rozjaśnienia przebarwień. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu wpływa na jędrność skóry i spłycenie zmarszczek.
  • kwas migdałowy – działa bakteriobójczo, przyspiesza proces złuszczania martwych komórek skóry, stymuluje odnowę komórkową, likwiduje przebarwienia, rozjaśnia skórę, rewitalizuje. Ze względu na małe działanie drażniące wskazany jest również dla osób posiadających cery naczyniowe
  • kwas laktobionowy – wykazuje działanie kojące, przyspiesza gojenie się, redukuje przebarwienia i rumień, wzmacnia płaszcz hydrolipidowy, uelastycznia skórę, poprawia jędrność, wskazany dla osób ze skórą wrażliwą i naczyniową
  • retinol – ma zdolność do złuszczania naskórka, stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, rozjaśnia skórę oraz przebarwienia, zmniejsza stany zapalne skóry i łagodzi zmiany trądzikowe, poprawia nawilżenie skóry.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty