Nietrzymanie moczu jest problemem dotykającym zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku. Choć schorzenie jest dość powszechne, to jednak powodujące u osób nim dotkniętych skrępowanie i znaczne obniżenie samopoczucia. Może mieć wpływ na relacje z otoczeniem i codzienne funkcjonowanie.

Czy problem nietrzymania moczu można rozwiązać skutecznie? Jeśli tak, to jakimi metodami?

Czym jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu polega na mimowolnym i niekontrolowanym upuszczaniu moczu albo w niewielkich ilościach albo w stopniu prowadzącym do całkowitego opróżnienia pęcherza. Najczęściej występuje, jako wysiłkowe nietrzymanie moczu, choć może mieć też inną postać związaną z obniżonym napięciem mięśni miednicy lub spowodowane przepełnieniem pęcherza.

Niezależnie jednak od przyczyny, nietrzymanie moczu może powodować skrępowanie i utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Problem nietrzymania moczu jest znany lekarzom i dość powszechny. Niestety, mimo możliwości całkowitego wyeliminowania go, wciąż niewiele osób decyduje się na podjęcie próby wyleczenia schorzenia. Wstydliwość bierze górę mimo, że obecne w medycynie estetycznej metody, w sposób mało inwazyjny i szybki, mogą pozbawić zmartwień związanych z nietrzymaniem moczu.

Jednym ze sposobów na leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest zastosowanie lasera. Zabieg wykonywany w sposób bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Polega na zwężeniu światła pochwy, co w efekcie powoduje przywrócenie jej sprężystości, wzmocnienie powięzi wewnątrzmacicznej oraz cewki moczowej.

Czas zabiegu to ok. 30 minut, a efekty widoczne są zwykle po miesiącu. Co najważniejsze, zwykle wystarcza wykonanie jednego zabiegu i problem zostaje wyeliminowany. Warto zatem odrzucić skrępowanie i pozwolić sobie na satysfakcję i świetne samopoczucie każdego dnia, bez zmartwień o niekontrolowane upuszczanie moczu.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty