Zabiegi i pielęgnacja cery normalnej | RosaMed Clinic Warszawa

Cera normalna to najrzadziej występujący typ skóry u dorosłych osób. Tę cerę posiadają głównie dzieci do momentu rozpoczęcia okresu dojrzewania, zanim nastąpią w organizmie zmiany hormonalne wpływające niekorzystnie na funkcjonowanie skóry. Czym charakteryzuje się cera normalna, jak ją pielęgnować i jakie zabiegi są zalecane dla cery normalnej?

Charakterystyka cery normalnej

Cera normalna jest to skóra przypominająca dziecięcą. Jest ona zaróżowiona, nie występują na niej niedoskonałości, odpowiednio nawilżona i odżywiona oraz jędrna i elastyczna. Cera normalna jest miękka w dotyku, nie łuszczy się ani nie posiada suchych skórek. Nie występują na niej rozszerzone pory i zaskórniki, gdyż funkcjonowanie gruczołów łojowych jest prawidłowe. Na skórze normalnej nie ma przebarwień, ani prześwitujących naczyń krwionośnych. Jest pełna blasku, posiada jednolity koloryt i nie reaguje negatywnie na czynniki atmosferyczne. Jest to typ skóry uważany za ideał.

Jak pielęgnować cerę normalną?

Prawidłowa pielęgnacja cery normalnej to utrzymanie jej w równowadze. Tego typu skóry nie należy nadmiernie złuszczać ani natłuszczać. Należy stosować delikatne kosmetyki zapewniające jej odpowiednie nawilżenia. Stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu czy mydeł zasadowych może ją przesuszać i podrażniać. Warto postawić na łagodne żele i płyny mineralne o neutralnym pH. W codziennej pielęgnacji warto stosować maski nawilżające i odżywcze oraz filtry przeciwsłoneczne chroniące przed szkodliwym działaniem UV.

Prawidłowa pielęgnacja powinna opierać się na dokładnym demakijażu skóry, stosowaniu toniku wyrównującego pH skóry oraz kremie nawilżającym. Warto raz w tygodniu wykonać delikatny peeling enzymatyczny i maskę odżywczą, które wzbogacą pielęgnację i zapobiegają zanieczyszczaniu i przesuszaniu się skóry.

W domowej pielęgnacji warto wybierać kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego, aloesu czy alg o działaniu silnie nawilżającym. Dodatkowo warto wzbogacić swoją kosmetyczkę o kosmetyki zawierające witaminy A,C i E uważane za witaminy młodości, będące antyutleniaczami i działające w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

Czytaj też: Pierwsze zmarszczki – pielęgnacja młodej cery

Zabiegi dla cery normalnej

Cera normalna jest mało wymagająca i nie wymaga stosowania specjalnych zabiegów. Najważniejszą zasadą w jej pielęgnacji jest zachowanie równowagi i działanie profilaktyczne przeciw starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek. Oprócz delikatnej pielęgnacji domowej, raz na jakiś czas warto zastosować zabieg dla cery normalnej w gabinecie kosmetycznym tak aby zachować jej zdrowy i młody wygląd na długie lata.

Jakie zabiegi dla cery normalnej wykonać w gabinecie kosmetycznym?

Aby zachować dobry stan skóry należy wcześniej wdrożyć profesjonalną pielęgnację. Warto wcześniej zacząć stosować zabiegi dla cery normalnej: przeciwstarzeniowe, nawilżające i oczyszczające skórę. W przypadku skóry normalnej bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi nawilżające wykorzystujące infuzję tlenową lub sonoforezę, czy mezoterapię igłową, które wpływają na dogłębne wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków. Raz na miesiąc warto wykonać delikatne złuszczanie naskórka. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest peeling kawitacyjny. To złuszczanie za pomocą ultradźwięków. W delikatny sposób złuszcza zrogowaciały naskórek bez wywoływania podrażnień czy uszkodzeń naczyń krwionośnych.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty