RosaMed Clinic

Co na wypadanie włosów u mężczyzn RosaMed Clinic Warszawa

Jaki wybrać zabieg na wypadanie włosów u mężczyzn?

Jednym z głównych problemów z jakimi zgłaszają się do gabinetu mężczyźni jest wypadanie włosów i łysienie. Dla Panów jest to ogromny kompleks w związku z czym, gdy domowe metody i suplementacja nie wystarczają szukają pomocy u specjalistów. Jak powstrzymać łysienie u mężczyzn? Jaki zabieg na wypadanie włosów u mężczyzn będzie najskuteczniejszy?

Jak powstrzymać łysienie u mężczyzn?

Z wypadaniem włosów zmaga się wiele kobiet i mężczyzn. Standardowo zdrowy człowiek w ciągu doby traci od 50 do 200 włosów. Jednak często zdarza się, że włosów zaczyna wypadać więcej i dochodzi do znacznego przerzedzenia czupryny. W przypadku dużej utraty włosów należy skupić się na znalezieniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów tak, aby móc jak najszybciej zareagować i rozpocząć terapię zapobiegającą wypadaniu włosów.

Jakie są przyczyny łysienia u mężczyzn?

Do najczęstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów należą czynniki zewnętrzne oraz nieprawidłowa pielęgnacja domowa, do których zalicza się: zbyt intensywne tarcie włosów o poduszkę, suszenie włosów zbyt wysoką temperaturą, silne rozczesywanie włosów, stosowanie ciężkich środków stylizacyjnych. Do innych przyczyn wypadania włosów należą: stres, nieprawidłowa, uboga w witaminy i minerały dieta, niski poziom żelaza, choroby skóry, zaburzenia hormonalne, używki, przyjmowanie niektórych leków.

U mężczyzn jednak jedną z najczęstszych przyczyn łysienia są: wiek, zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne. Hormony męskie androgenowe są odpowiedzialne za pobudzanie włosów u mężczyzn w takich miejscach jak broda czy klatka piersiowa, jednak w przypadku skóry głowy mają wpływ na wypadanie włosów. W przypadku wrażliwych na androgeny mieszków włosowych dochodzi do osłabienia struktury włosów znajdujących się w część czołowej i ich wypadania. Ciągły wpływ androgenów na mieszki włosowe sprawia, że stają się one cieńsze, krótsze i płycej wzrastające co w konsekwencji doprowadza do całkowitego zaniku wzrostu włosów.

Czytaj też: Zabieg powiększania ust u mężczyzn

Jakie zabiegi są skuteczne na łysienie u mężczyzn?

Gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety trychologiczne mają w swojej ofercie wiele zabiegów na wypadanie włosów i zabiegów pobudzających porost nowych włosów. Przed przystąpieniem do zabiegów ważne jest odpowiednie dobranie terapii oraz wykluczenie przeciwwskazań. Do najskuteczniejszych zabiegów na porost włosów u mężczyzn zalicza się: mezoterapię igłową, karboksyterapię oraz infuzja tlenowa. W zależności od stopnia wypadania włosów zabiegi dobiera się indywidualnie. 

Mezoterapia igłowa skóry głowy - to najskuteczniejsza metoda redukcji wypadania włosów dla mężczyzn i kobiet. Zabieg doskonale sprawdza się w walce z łysieniem, osłabieniem włosów, kruszeniem, spowolnionym wzrostem lub również w profilaktyce przeciw wypadaniu. Zabieg polega na podawaniu składników aktywnych w głębsze warstwy skóry - do komórek włosa w celu ich pobudzenia do wzrostu i lepszego odżywienia. Zabieg mezoterapii igłowej na wypadanie włosów zalecany jest w serii od 4-6 zabiegów, w zależności od preparatu wykonywanych 1x na tydzień lub co 2 tygodnie.

Karboksyterapia skóry głowy - jest to zabieg mający na celu pobudzenie mieszków włosowych i zwiększenia dotlenienia skóry głowy w efekcie czego dochodzi do zmniejszenia wypadania włosów, pobudzenia do wzrostu nowych włosów i poprawienia kondycji skory głowy.

Infuzja tlenowa na skórę głowy - to zabieg mający na celu odżywić włos, zwiększyć przekrwienie skóry, poprawić jej dotlenienie co wpływa na kondycję włosów, które stają się grubsze i bardziej lśniące.

 

Poznaj ofertę zabiegów na wypadanie włosów u mężczyzn w RosaMed Clinic w Warszawie:

 

 

kosmetolog
Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.
leczenie wypadania włosów
 • obrzęki
 • cellulit
 • ciężkość nóg
 • wspomaganie zabiegów odchudzających
 • zatrzymywanie się wody w organizmie
 • spowolniony metabolizm

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

KARBOKSYTERAPIA
 • obrzęki
 • cellulit
 • ciężkość nóg
 • wspomaganie zabiegów odchudzających
 • zatrzymywanie się wody w organizmie
 • spowolniony metabolizm

KARBOKSYTERAPIA

infuzja tlenowa z barem tlenowym
 • obrzęki
 • cellulit
 • ciężkość nóg
 • wspomaganie zabiegów odchudzających
 • zatrzymywanie się wody w organizmie
 • spowolniony metabolizm

INFUZJA TLENOWA