Jakie zabiegi dla szarej, zmęczonej skóry twarzy?

Szara i zmęczona skóra twarzy to przypadłość, z którą borykają się osoby w różnym wieku. Przyczyn szarej skóry jest wiele, może to być nieprawidłowa pielęgnacja, zła dieta, bogata w witaminy i minerały, siedzący tryb życia, używki czy stres oraz choroby współistniejące. Wiele osób bagatelizuje problem maskując go pod makijażem. Jednak przypadłość ta może się tylko pogłębiać, dlatego warto zawczasu zacząć redukować ten problem. Na rynku kosmetologicznym jest wiele zabiegów na dla cery zmęczonej.

Zmęczona skóra twarzy

Na zmęczoną skórę twarzy może mieć wpływ wiele czynników. Występuje ona niezależnie od wieku. Problem ten dotyka szczególnie osób, które zaniedbują pielęgnację skóry. Staje się ona wówczas matowa, traci elastyczność i naturalny blask. Jest słabo ukrwiona i słabo odżywiona. Najczęściej występuje u osób, które nie stronią od używek, pracują w trybie siedzącym w klimatyzowanym pomieszczeniu, nieregularnie się odżywiają i często wystawiają skórę na promienie słoneczne.

Do głównych czynników wpływających na pojawienie się szarej skóry twarzy:

 • Używki
 • Nieregularna i uboga dieta
 • Niskie ciśnienie krwi
 • Stres
 • Słabe nawodnienie organizmu
 • Siedzący tryb życia i brak ruchu
 • Nieprawidłowa pielęgnacja
 • Częste kąpiele słoneczne
 • Antybiotykoterapia

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi na zmarszczki na szyi i jak ją pielęgnować?

Zabiegi dla cery zmęczonej

Zabiegi na szarą i zmęczoną cerę powinny głównie koncertować się na pobudzeniu metabolizmu oraz krążenia krwi i limfy. W efekcie tego skóra jest intensywnie dotleniona i odżywiona, nabiera zdrowego blasku, przywrócony zostaje prawidłowy koloryt. Dodatkowo dochodzi również do pobudzenia procesów regeneracyjnych oraz ujędrnienia i napięcia.

 • Zabieg ekstremalnie nawilżający Larens – jest to zabieg dedykowany dla osób z wiotką, poszarzałą, zmęczoną i odwodnioną skórą. Zabieg opiera się na produktach bogatych w biopeptydy kolagenu rybiego o działaniu odbudowującym odnowę komórkowa, rewitalizującym, ujędrniającym, intensywnie nawilżającym i wygładzającym skórę. Zabieg działa przeciwrodnikowo, redukuje zmarszczki, wyrównuje koloryt, przywraca blask i promienność
 • Karboksyterapia – zabieg polegający na podawaniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. W wyniku zabiegu dochodzi do rewitalizacji i odmłodzenia skóry. Dodatkowo w wyniku podania CO2, skóra produkuje większe ilości tlenu co prowadzi do lepszego odżywienia skóry, wspomagania krążenia krwi i limfy. W wyniku tego skóra jest napięta, rozjaśniona, odżywiona i pełna blasku.
 • Infuzja tlenowa – zabieg polegający na wtłaczaniu substancji aktywnych za pomocą tlenu hiperbarycznego. W wyniku zabiegu dochodzi do dotlenienia skóry, wspomagania mikrokrążenia oraz dogłębnego wnikania składników aktywnych z serum.
 • pHformuła A.G.E.zabieg odmładzający z wykorzystaniem kosmetyków na bazie mieszanek kwasów. Zabieg jest oparty o technologię resurfacingu a więc odmładzanie skóry przez odbudowę. W wyniku zabiegu nie dochodzi do powierzchownego złuszczania gdyż kwasy wnikają w głąb skóry. Zabieg jest dedykowany dla osób z oznakami starzenia, skórą szarą matową, pozbawioną blasku, niejednolitym kolorytem oraz odwodnioną.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty