Twoja skóra jest tłusta, mieszana, zanieczyszczona, z otwartymi porami i dużą ilością zaskórników? Zabieg mikrodermabrazji korundowej będzie dla Ciebie.

Mikrodermabrazja to jeden z bezinwazyjnych mechanicznych sposobów na złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Jest to zabieg szczególnie polecany osobom posiadającym skórę tłustą i mieszaną ale również osobom posiadającym suchą, łuszczącą się skórę, dużą ilość przebarwień, poszarzałą i zmęczoną skórę. Zbieg jest również polecany osobom posiadającym rozstępy i blizny.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Do zabiegu wykorzystuje się specjalistyczną aparaturę, wyposażoną w głowicę, która pod ciśnieniem wyrzuca strumień kryształków tlenku glinu (korundu). Kryształy uderzające o powierzchnie skóry powodują odrywanie się martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń. Korund po odbiciu od skóry zostaje zassany razem ze złuszczonym naskórkiem do oddzielnego pojemnika aparatu.

Końcówki do mikrodermabrazji korundowej są plastikowe, a średnica otworu jest dobierana indywidualnie do obszaru ciała oraz rodzaju skóry. Każda końcówka jest jednorazowa i przeznaczona tylko dla jednego klienta.

Czy zabieg mikrodermabrazji boli?

Nie. Po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Objawy te zazwyczaj ustępują po max. kilku godzinach. Aby przyspieszyć procesy regeneracyjne należy mocno nawilżać skórę i pić ok. 2 litrów wody. Dodatkowo należy zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV za pomocą kremów z filtrem.

Zaletami zabiegu są:

  • bezinwazyjność
  • efekty widoczne już po pierwszym zabiegu
  • precyzyjne usunięcie zrogowaceń, zanieczyszczeń i wygładzenie struktury skóry
  • usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych
  • regeneracja skóry, ujednolicenie kolorytu
  • zwężenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych
  • zwiększenie produkcji kolagenu – ujędrnienie, zwiększenie elastyczności skóry
  • szybka rekonwalescencja po zabiegu

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty