Już od starożytnych czasów podejmowano próby odmładzania i wygładzania skóry za pomocą metody ściernej. Wówczas używano do tego mieszanin piasku, sproszkowanego alabastru czy kamienia pumeksowego z olejami roślinnymi.

Z biegiem lat i dzięki wieloletnim badaniom doszło do powstania aparatury umożliwiającej precyzyjne złuszczanie, szybko i efektywnie.

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą specjalistycznej aparatury. Wyróżniamy 3 rodzaje : diamentową, korundową i wodno-tlenową.

Mikrodermabrazja wykazuję wiele pozytywnych efektów!

Oprócz działania na powierzchowne warstwy skóry, wpływa na liczne procesy obejmujące skórę właściwą. Powoduje złuszczenie naskórka, usuwając zrogowaciałe komórki, zanieczyszczenia i łój. Dodatkowo wygładza skórę, zwęża ujścia gruczołów łojowych, spłyca blizny i drobne zmarszczki w efekcie czego skóra staje się promienna i odzyskuje jednolity kolor.

Mechaniczne złuszczanie rozpoznawane jest przez organizm jako uraz. W wyniku czego dochodzi do uwalniania się mediatorów stanów zapalnych, co prowadzi do zwiększenia podziałów komórkowych w naskórku oraz pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej.

Efektem tego są:

  • Pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny – poprawa jędrności, napięcia i elastyczności skóry
  • Poprawa struktury skóry, ujednolicenie kolorytu skóry
  • Oczyszczenie z obumarłych komórek naskórka i zaskórników
  • Zwężenie ujść gruczołów łojowych – zmniejszenie produkcji sebum
  • Wygładzenie powierzchni skóry, spłycenie zmarszczek i blizn
  • Poprawa krążenia – zwiększenie dotlenienia
  • Zwiększenie przenikania substancji aktywnych

Zabiegi mikrodermabrazji szczególnie polecane są w okresie jesienno – zimowym ze względu na zmniejszoną ilość promieniowania słonecznego. Jest to zabieg, który w skuteczny i szybki sposób poprawia wygląd skóry, wygładza oraz redukuje niedoskonałości.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty