RosaMed Clinic

Kofeina i jej właściwości

Kofeina to jeden z wartościowszych składników kosmetycznych. Występuje ona naturalnie w ziarnach kawy, kakaowca czy guaranie. Posiada wiele drogocennych właściwości dla skóry człowieka. Występuje w kosmetykach mających na celu zredukować cellulit, ujędrniających, wygładzających, przeciwstarzeniowych czy stymulujących wzrost włosów.

Kofeina posiada właściwości antyoksydacyjne oznacza to, iż pełni ważną rolę w procesie zwalczania wolnych rodników, które przyśpieszają proces starzenia się skóry. Dodatkowo pełni rolę ochronną dla skóry – zabezpiecza przed promieniowaniem UV oraz zmniejsza ryzyko wystąpienie chorób nowotworowych.

Kofeina należy do grupy alkaloidów, działa antycellulitowo. Prowadzi do szybszego procesu rozpadu komórek tłuszczowych, dzięki czemu w znacznym stopniu obniża odkładanie się tłuszczu. Dodatkowo kofeina pobudza metabolizm dzięki czemu przyspiesza przepływ krwi i usuwanie toksyn z organizmu czego efektem jest ujędrniona i napięta skóra.

Dodatkowo kofeina dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym zapewnia młodzieńczy wygląd i chroni przed wczesnymi oznakami starzenia. Jest to również doskonały składnik dla osób borykających się z cieniami i obrzękami pod oczami, gdyż kofeina posiada właściwości drenujące.

Ważne!

Kofeina mimo doskonałym właściwościom nie jest wskazana dla wszystkich. Powinny jej unikać osoby posiadające cerę wrażliwą i naczyniową – mogą spowodować nadmierne uczucie ciepła i wywołać rumień.

Niezwykle ważne jest również aby kobiety ciężarne unikały kosmetyków na bazie kofeiny. Jest ona szkodliwa dla płodu a w czasie ciąży kosmetyki dużo dogłębniej przenikają przez skórę.

 

 

Fot.:https://lh3.googleusercontent.com/proxy/TFopxtNj762Ssjn7jxp4UFCTTR0YHfyUt-jt6sDT-Wvv1pQAAJpji6sXiWRPBR6OKlE7d0zIbjCdFGQT4pUb7R-XZnMCTALR9nu9j_bUWb-1CoGPDC2ywLI3IiIM