Modelujące zabiegi na nogi w RosaMed Clinic Warszawa

Szczupłe, zgrabne, pozbawione cellulitu nogi to ideał wielu kobiet. Kiedy dieta i ćwiczenia nie spełniają naszych oczekiwań, warto pokusić się o zabiegi jakie oferuje medycyna estetyczna i kosmetologia. Oferta zabiegów na nogi, modelujących i wyszczuplających nogi jest szeroka, dzięki czemu każda osoba znajdzie dla siebie efektowne rozwiązanie.

Jak zadbać o nogi?

Najczęstsze niedoskonałości występujące w okolicy nóg to nadmiar tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicy ud, bryczesów, wewnętrznej strony ud oraz okolicy nad kolanami, cellulit, brak jędrności skóry, obrzęki kostek, łydek, zatrzymanie wody w organizmie. Oprócz odpowiednio dobranej diety i ćwiczeń warto dodatkowo zadbać o nogi w domu i gabinecie kosmetologicznym.

Jak zadbać o nogi w domu? Warto postawić na regularne peelingi, nawilżanie skóry i masaże. Doskonale sprawdzą się szczotkowanie na sucho lub masaż bańką chińską. Masaże te zmniejszą widoczność cellulitu, ale również poprawią ukrwienie przez co skóra nóg będzie jędrniejsza i bardziej wygładzona.

Dodatkowo dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych zabiegów na nogi i technologii w szybkim czasie można pozbyć się uporczywych niedoskonałości, na które dieta, ćwiczenia i domowe sposoby nie były wystarczająco skuteczne.

Czytaj też: Jakie wybrać zabiegi na uda?

Zabiegi na wyszczuplenie nóg

Kiedy zbilansowana dieta oraz ćwiczenia nie przynoszą zamierzonych efektów, warto wspomóc proces odchudzania zabiegami medycyny estetycznej i kosmetologicznymi. Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów wyszczuplających nogi jest lipoliza iniekcyjna to zabieg mający na celu podawanie miejscowo substancji (deoksycholanu sodu lub fosfatydylocholiny) mającej na celu zniszczenie komórki tłuszczowej i wydalenie jej w procesach metabolicznych. To doskonała opcja na oporną miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Seria zabiegów doskonale wyszczupla nogi i zmniejsza obwody. Innym zabiegiem na odchudzanie nóg o podobnym działaniu jest karboksyterapia. To terapia medycznym dwutlenkiem węgla wstrzykiwanym w tkankę tłuszczową w celu rozbicia komórek tłuszczowych.

Innymi zabiegami na wyszczuplenie nóg, nie wymagającymi rekonwalescencji, jest kawitacja ultradźwiękowa oraz fala uderzeniowa. Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg wykorzystujący technologię ultradźwiękową mającą na celu rozbicie komórek tłuszczowych i wysmuklenie nóg. Podobne działanie, jednak bardziej dogłębne osiągniemy dzięki zabiegowi HIFU. Akustyczna fala uderzeniowa – Liposhock to zabieg wykonywany na miejscowo zlokalizowanej tkance tłuszczowej. Fala uderzeniowa powoduje rozbijanie komórek tłuszczowych w efekcie czego dochodzi do wyszczuplania i redukcji cellulitu.

Zabiegi modelujące nogi

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów modelujących zarówno nogi jak i całe ciało jest zabieg Icoone. To rewolucyjny zabieg oparty na masażu próżniowym. Zabieg wykonuje się w specjalnym kombinezonie. Icoone to zabieg modelujący składający się z drenażu limfatycznego całego ciała oraz z masażu właściwego mającego na celu rozbić tkankę tłuszczową, poprawić wygląd i jędrność skóry oraz zredukować cellulit. W wyniku serii zabiegów dochodzi do wysmuklenia i wymodelowania sylwetki oraz redukcji cm w obwodach.

Innym zabiegiem modelującym nogi jest
presoterapia. To pneumatyczny drenaż limfatyczny mający na celu poprawę krążenia krwi i limfy, lepszego dotlenienia skóry, zredukowania obrzęków i zatrzymywania się wody w organizmie. W wyniku zabiegu dochodzi nie tylko do wysmuklenia nóg, ale również poprawy wyglądu skóry na nogach.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty