Cellulit na udach - jak się pozbyć, jak ujędrnić uda? RosaMed Clinic Warszawa

Wiotkość skóry, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej to najczęstsze niedoskonałości jakie występują na udach. Treningi i odpowiednia dieta są w stanie poprawić wygląd ud i zredukować centymetry w obwodach. Ale co z wiotkością i cellulitem? Jakie zabiegi wykonać aby ujędrnić uda? Czy samymi zabiegami na uda można je wyszczuplić i pozbyć się cellulitu?

Jak ujędrnić uda?

Aby poprawić wygląd skóry na udach należy w pierwszej kolejności zacząć od zbilansowanej diety i odpowiedniego nawodnienia organizmu. Najlepsze efekty dają regularne posiłki, spożywane co 3-4h bogate w produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa, nabiał oraz produkty bogate w drogocenne tłuszcze takie jak ryby czy orzechy. Dodatkowo bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości wody min. 2-2,5 litra dziennie co nie tylko wpłynie dobroczynnie na nawodnienie organizmu i dobre nawilżenie skóry, ale również zapobiegnie odkładaniu się wody i zredukuje ciężkość nóg i obrzęki.

Dietę warto uzupełnić odpowiednią dawką aktywności fizycznej. Regularne treningi nie tylko redukują nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnią mięśnie i poprawią ogólną kondycję fizyczną.

Zabiegi ujędrniające uda

Do najskuteczniejszych zabiegów ujędrniających uda należą m.in. Icoone, fala radiowa, radiofrekwencja mikroigłowa czy karboksyterapia.

 • Icoone to zabieg polegający na masażu próżniowym specjalistycznymi głowicami. Zabieg składa się z dwóch części: drenażu limfatycznego oraz focusów – specjalnych programów dopasowanych do partii ciała mających na celu wyszczuplenie, ujędrnienie, redukcję cellulitu i obrzęków. W wyniku masażu próżniowego dochodzi do uelastycznienia skóry, wygładzenia jej struktury, zwiększenia napięcia, wyszczuplania i redukcji cellulitu.
 • Fala radiowa to zabieg, który wykorzystuje energię cieplną w wyniku czego chodzi do podgrzania tkanek i włókien kolagenowych w wyniku czego dochodzi do ich skurczenia i napięcia.
 • Laser z podczerwienią – zabieg będący połączeniem 3 technologii: podczerwieni, terapii świetlnej i światła LED. Zabiegi podgrzewają skórę do 42 st. C i powodują poprawę napięcia skóry i redukcje wiotkości.
 • Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg będący połączeniem dwóch technologii: radiofrekwencji i mikronakłuwania. Zabieg powoduje zwiększenie elastyczności i napięcia skóry oraz powoduje przebudowę skóry, dzięki czemu dochodzi do poprawy jej wyglądu i kondycji.
 • Karboksyterapia zabieg polegający na wprowadzaniu podskórnie dwutlenku węgla w wyniki czego dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego, zwiększenia dotlenienia skóry i wytworzeniu nowych naczyń krwionośnych, a to skutkuje poprawą jędrności skóry. Dodatkowo karboksyterapia to zabieg pozwalający na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków.

  Jak ujędrnić uda od wewnątrz?

  Wewnętrzna strona ud to jedna z najbardziej problematycznych okolic ciała, a wiotka skóra w wewnętrznej stronie ud to częsty problem. Dzieje się tak ze względu na to, że mięśnie wewnętrznej strony są rzadko używane. Aby ujędrnić uda od wewnątrz najlepiej sprawdzi się połączenie aktywności fizycznej angażujące mięśnie tej okolicy połączone z zabiegami. Bardzo dobre efekty ujędrniające wewnętrzną stronę ud dają takie zabiegi jak icoone, ems czy hifu.

  Czytaj też: Zabiegi odchudzające uda, nogi, brzuch

  Jak się pozbyć cellulitu na udach?

  Cellulit to zmora prawie wszystkich kobiet. Najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu i jest spowodowany siedzącym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, dietą bogatą w sól, tłuszcz i cukier, przetworzoną żywnością, małą ilością dostarczanej wody oraz zmianami hormonalnymi. Jak się pozbyć cellulitu na udach? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i wykluczenie z diety produktów przetworzonych i z dużą ilością soli i cukru. Dodatkowo wskazana jest regularna aktywność fizyczna, która nie tylko zredukuje cellulit, ale również wyszczupli nogi i poprawi kondycję ciała. Z zabiegów antycellulitowych na uda najlepsze efekty przynoszą masaże próżniowe np. masaż bańką chińską lub Icoone, fala uderzeniowa, która pozwala rozbić zgromadzoną tkankę tłuszczową i wyszczuplić uda oraz presoterapia, która usprawnia przepływ limfy i zapobiega odkładaniu się wody.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty