Lato i okres wakacyjny to czas kiedy każdy z nas chce wyglądać dobrze. W słoneczne dni, pragniemy, aby nasza skóra odbijała promienie słoneczne, była pięknie rozświetlona i odżywiona.

Jak dbać o skórę twarzy latem? W zabieganym życiu nie mamy czasu na codzienną domową pielęgnację, dlatego warto przynajmniej raz w miesiącu udać się do gabinetu kosmetologicznego. Oprócz doskonale odżywionej i wypielęgnowanej skóry, zabiegi dodatkowo doskonale relaksują i odprężają.

Zabiegi na twarz, które można wykonywać latem można podzielić na kilka kategorii:

  • Zabiegi oczyszczające na twarz
  • Zabiegi nawilżające na twarz
  • Zabiegi ujędrniające

Jaki zabieg oczyszczający twarz wykonywać latem?

Do zabiegów oczyszczania twarzy latem można zaliczyć:

  • Peeling kawitacyjny – to zabieg dedykowany osobom z każdym typem skóry. Zabieg polega na złuszczaniu naskórka za pomocą ultradźwięków. Jest to zabieg oczyszczający, bezbolesny i nieinwazyjny. Efektem zabiegu jest wygładzenie skóry, zwężenie porów, redukcja zaskórników.
  • Mikrodermabrazja korundowa – to zabieg polecany szczególnie osobom posiadającym cerę tłustą i mieszaną, z dużą ilością zaskórników oraz skłonną do przetłuszczania się. Zabieg polega na złuszczaniu skóry za pomocą tlenku glinu. Zabieg jest bezbolesny. Efektem zabiegu jest oczyszczona, wygładzona skóra, usunięcie zaskórników, zwężenie porów skórnych, mniej przetłuszczająca się, rozjaśniona.

Jaki zabieg nawilżający twarz wykonywać latem?

Do zabiegów nawilżających na twarz latem można zaliczyć:

  • Infuzja tlenowa – zabieg dedykowany osobom ze skórą suchą, odwodnioną, niedotlenioną, skłonną do zmian trądzikowych. Zabieg jest bezinwazyjny i bardzo bezpieczny. Polega na wprowadzeniu składników aktywnych za pomocą tlenu hiperbarycznego. Efektem zabiegu jest intensywnie nawilżona twarz, rozświetlona, pełna blasku.
  • Mezoterapia bezigłowa – zabieg dedykowany osobom z mocno przesuszoną skórą, niedotlenioną, pozbawioną jędrności. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Polega na wprowadzeniu składników aktywnych za pomocą zjawiska elektroporacji. Efektem zabiegu jest nawilżona i dotleniona skóra, rozjaśniona i ujędrniona.
  • Sonoforeza – zabieg dedykowany każdemu rodzajowi skóry, bezinwazyjny i bezbolesny. Zabieg polega na wprowadzeniu składników aktywnych za pomocą ultradźwięków. Efektem zabiegu jest nawilżenie skóry, rozświetlenie, odżywienie i regeneracja.

Jaki zabieg ujędrniający na twarz latem?

Do Zabiegów ujędrniających na twarz latem zaliczamy:

  • Radiofrekwencję mikroigłowa – zabieg dedykowany osobom z widocznymi oznakami starzenia się skóry, spadkiem jędrności, licznymi zmarszczkami, przebarwieniami. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na mikronakłuwaniu połączonym z falą radiową czego efektem jest przebudowa skóry prowadząca do poprawy jędrności, spłycenia zmarszczek, wygładzenia skóry, rozjaśnienia.
  • Mezoterapia igłowa – zabieg rewitalizujący, przeznaczony dla osób z pierwszymi oznakami starzenia się skóry oraz posiadających skórę odwodnioną i wysuszoną. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu specjalnych koktajli o działaniu nawilżającym, odżywczym, rewitalizującym, rozjaśniającym. Dodatkowym efektem jest poprawa jędrności w wyniku nakłuwania skóry.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty