Sposoby na zagęszczenie skóry twarzy | RosaMed Clinic Warszawa

Wszystkie kobiety, ale również mężczyźni pragną, aby zachować młodzieńczy wygląd skóry na długie lata. Jednak z upływem czasu skóra posiada mniejszą zdolność do utrzymania odpowiedniego nawilżenia, staje się cieńsza, delikatniejsza i podatna na proces starzenia. Nieodpowiednie nawilżenie skóry, zaburzony kontur twarzy, zmarszczki, wiotkość skóry czy przebarwienia to jedne z wielu oznak upływających lat. Jednak istnieje wiele metod zarówno domowych jak i gabinetowych na to, aby zagęścić skórę twarzy.

Przyczyny spadku jędrności skóry

Po dwudziestym piątym roku życia struktura naszej skóry się zmienia. Zwalnia się produkcja cennych składników skóry takich jak kwas hialuronowy, kolagen i elastyna, a to objawia się wiotczeniem skóry i pojawieniem się zmarszczek. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się najczęściej w okolicy oka, gdzie skóra jest bardzo delikatna i cienka, a silna praca mięśni mimicznych szybko daje skutki w postaci zmarszczek pod oczami i kurzych łapek.

Czytaj też: Jak odżywić skórę twarzy?

Domowe sposoby na zagęszczenie skóry twarzy

W celu zagęszczenia skóry należy wprowadzić kilka zmian w jej pielęgnacji. W pierwszej kolejności warto zrezygnować z gorących kąpieli, wysoka temperatura osłabia włókna kolagenowe oraz przesusza skórę wpływając negatywnie na jej kondycję. Warto stosować zimne prysznice, gdyż zimna woda pobudza krążenie krwi, dzięki czemu komórki skóry są lepiej odżywione i dotlenione.

Kolejnym ważnym aspektem w profilaktyce zapobiegającej wiotczeniu skóry jest unikanie kąpieli słonecznych. Promieniowanie UV jest podstawowym czynnikiem wpływającym na wytworzenie się wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Dodatkowo słońce powoduje wysuszenie skóry, podrażnienie i może doprowadzić do jej oparzeń.

Doskonałym sposobem na zagęszczenie skóry są ćwiczenia i masaże twarzy. Tego typu ćwiczenia maja za zadaniem wzmocnić mięśnie, poprawić krążenie dzięki czemu skóra jest intensywnie dotleniona i odżywiona. Pomocne w masowaniu twarzy mogą okazać się szczoteczki soniczne, rollery czy masażery jadeitowe i kwarcowe.

Jak zagęścić skórę twarzy – gabinetowe rozwiązania

Rynek kosmetologiczny i medycyny estetycznej nieustannie się rozwija dzięki czemu mamy dostęp do wielu zabiegów zagęszczających skórę.

Do najskuteczniejszych zabiegów zagęszczających skórę twarzy należą:

Nici ujędrniające PDO. Są szczególnie polecane pacjentkom po 40 roku życia. Nici mają za zadanie ujędrnić skórę oraz uruchomić procesy stymulacyjne do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg jest szybki i bezbolesny oraz nie pozostawiający nieprzyjemnych skutków ubocznych. Nici są w 100% rozpuszczalne, dzięki czemu stopniowo rozkładają się w skórze stymulując tworzenie się nowego kolagenu.

Bardzo dobre efekty ujędrniające wykazuje zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Zabieg wykorzystuje technologię fali radiowej połączonej z mikronakłuwaniem. Dzięki czemu w wyniku zabiegu dochodzi do stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny oraz skrócenia włókien kolagenowych co prowadzi do poprawy napięcia i jędrności skóry.

Coraz większą popularnością i efektywnością cieszy się laser z podczerwienią – Perfectio X. Zabiegi z użyciem urządzenia mają za zadanie odmłodzić wygląd twarzy, zredukować wiotkość skóry, zmniejszyć widoczność zmarszczek, bruzd i przebarwień.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty