Jak wzmocnić włosy i cebulki włosów? Poznaj domowe sposoby i profesjonalne zabiegi
Mocne, sprężyste, lśniące włosy, odporne na uszkodzenia to marzenie wielu osób. Za wygląd i strukturę włosów w większości odpowiadają geny, jednak nieprawidłowa pielęgnacja oraz uboga dieta mogą przyczyniać się do osłabienia cebulek włosowych i wypadania włosów. Dodatkową przyczyną wypadania włosów może być choroba lub stan osłabienia organizmu. Bardzo ważne jest aby zbadać przyczynę.
W jaki sposób wzmocnić włosy? Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja?
Jedną z głównych przyczyn wypadania włosów jest nieprawidłowa pielęgnacja. Do najczęściej popełnianych błędów zalicza się:
- Nieodpowiednio dobrane kosmetyki – podrażniające skórę głowy i mieszki włosowe kosmetyki zbyt intensywnie oczyszczające. Głównym problematycznym składnikiem jest alkohol, który powoduje wysuszanie skóry, pozbawiając skórę naturalnej ochrony lipidowej.
- Nieprawidłowe czesanie włosów – rozczesywanie mokrych, plączących się włosów na siłę to ogromny błąd. W wyniku szarpania włosów dochodzi osłabienia cebulek włosowych co prowadzi do wypadania włosów. Dodatkowo w wyniku nieprawidłowego czesania dochodzi do uszkadzania ich na całej długości, efektem czego, są połamane włosy.
- Za częste farbowanie włosów i stylizacja na gorąco – farby do włosów, a przede wszystkim te zawierające amoniak powodują osłabienie włosów. Dodatkowo suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów wysoką temperaturą przesusza włosy oraz powoduje, że stają się one osłabione i łamliwe
Domowe sposoby na wzmocnienie włosów:
- Wcierka z olejku rycynowego. Olej rycynowy doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów. Wzmacnia cebulki włosowe oraz pobudza do wzrostu te uśpione. Dzięki czemu włosy są wzmocnione oraz nabierają gęstości. Olejek najlepiej podgrzany należy wcierać w skórę głowy.
- Olejowanie włosów olejem kokosowym lub arganowym. Olejki te doskonale sprawdzą się w przypadku osłabionych włosów, doskonale wzmacniają cebulki włosów, odżywiają oraz przywracają naturalny blask.
- Napar z pokrzywy. Picie herbatki z pokrzywy raz lub dwa razy dziennie wpływa na wzmocnienie cebulek włosowych. Dodatkowo spożywanie pokrzywy wpływa korzystnie na podniesienie poziomu żelaza, którego niedobór jest powodem wypadania i osłabiania włosów.
- Suplementacja skrzypu polnego. Preparaty ze skrzypem wzmacniają zarówno włosy jak i cebulki. Efektem są grubsze i bardziej wytrzymałe na uszkodzenia włosy.
- Masaż głowy. W wyniku masażu dochodzi do pobudzania krążenia krwi, dzięki czemu cebulki włosowe są bardziej ukrwione, a co za tym idzie bardziej odżywione. Efektem codziennych masaży są wzmocnione i szybciej rosnące włosy.
Jak wzmocnić cienkie i wypadające włosy w gabinecie kosmetologicznym?
- Mezoterapia skóry głowy – jeden z najskuteczniejszych zabiegów w terapii wypadania włosów. Specjalnie stworzone mieszanki składników aktywnych powodują pobudzenie wzrostu włosów, odżywienie cebulek oraz zapobiegają wypadaniu włosów. W leczeniu wypadania włosów warto zastosować zabieg mezoterapii skóry głowy z kuracją Dr. Cyj Hair Filler. Tym, co wyróżnia Dr. Cyj Hair Filler jest opatentowana formuła bogata w 7 drogocennych peptydów i kwas hialuronowy oraz specjalnie opracowana technologia przedłużonego uwalniania składników aktywnych. Drugą możliwością stymulacji wzrostu włosów, poprawy ich kondycji oraz zapobiegania ich wypadania jest mezoterapia skóry głowy z koktajlem Divies Rich Hair. Jest to preparat bogaty w kwas hialuronowy oraz kompleks biorewitalizujący zawierający w swoim składzie min. antyoksydanty, flawonoidy, mikroelementy oraz witaminy.
- Karboksyterapia skóry głowy – zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla wprowadzanego cienką igiełką w skórę głowy. W wyniku iniekcji dochodzi do pobudzenia mikrokrążenia krwi. Pobudzenia metabolizmu oraz stymulacji do wytwarzania nowych naczyń krwionośnych. Efektem zabiegów jest odżywienie mieszków i cebulek włosowych oraz pobudzenie pustych mieszków do wzrostu nowych włosów. Efektem jest zahamowanie wypadania włosów oraz zagęszczenie czupryny.
- Infuzja tlenowa – zabieg z wykorzystaniem tlenu hiperbarycznego powoduje poprawę mikrokrążenia skóry głowy w efekcie czego mieszki włosowe są intensywnie odżywione i włosy nie wypadają
Polecane zabiegi
o Autorze:
mgr Marta Wilkowska
kosmetolog
Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.