RosaMed Clinic

masaże relaksacyjne w rosamed clinic Warszawa

Masaż relaksacyjny – ukojenie duszy, wspomaganie ciała

Efektywny relaks nie jest łatwy. Nawet, jeśli mocno się postaramy i postawimy na zajmowanie się ulubionymi czynnościami, nie zawsze uda nam się dogłębnie odprężyć i całkowicie zrelaksować. Całkowicie, czyli odprężyć zarówno umysł, jak i ciało.

Jednym z najlepszych sposobów, który nie tylko poprawia samopoczucie, ale pozytywnie wpływa także na ogólny stan organizmu, jest skorzystanie z masażu.

Podstawy masażu relaksacyjnego i jego rodzaje

Masaż relaksacyjny, jak zresztą wiele innych rodzajów masaży, wywodzi się z masażu klasycznego i to właśnie z niego czerpie podstawy i większość kolejnych etapów. Jednak masaż relaksacyjny od początku do końca ma jeden, określony i niezmienny cel – odprężyć Cię, wyciszyć i dogłębnie rozluźnić.

Podczas masażu relaksacyjnego masażysta często stosuje olejki eteryczne, wspierające wyciszenie układu nerwowego i wprowadzające w pozytywny nastrój. To tzw. aromaterapia.

Mimo, że masaż relaksacyjny powinien przynieść określony cel, można wykonać go na różne sposoby. Różnice te polegają na detalach, ale też towarzyszących masażowi akcesoriach, które wykorzystuje masażysta.

Wśród masaży relaksacyjnych możemy wyróżnić:

  • Masaż stemplami ziołowymi – ma na celu zniwelowanie uczucia zmęczenia oraz ból mięśni. Wykonywany jest za pomocą ziołowych stempli, którymi uciskane są masowane partie.
  • Masaż Mau-ri – jego celem jest redukcja stresu. Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju masażu jest jego początek – taniec.
  • Masaż Shiatsu – wykonywany jest często profilaktycznie, a jego ogólne efekty mają przede wszystkim rozluźnić napięcie mięśniowe w barkach, karku i szyi.
  • Masaż gorącymi kamieniami – uspokaja i wzmacnia odporność. Polega na układaniu rozgrzanych kamieni w punktach energetycznych zgodnie czakrami.

Przeciwskazania do wykonania masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny możesz wykonać wtedy, gdy czujesz taką potrzebę lub masz ochotę na odprężenie. Pamiętaj jednak, że nie zawsze istnieje możliwość wykonania konkretnego rodzaju masażu u każdego pacjenta. Niekiedy kłopoty z układem krążenia, hemofilia czy choroby nowotworowe mogą stanąć na drodze do możliwości wykonania masażu. Dlatego też, zanim masażysta podejdzie do wykonania masażu, powinien dokładnie poznać Twój stan zdrowia.