L-karnityna to substancja, która występuję naturalnie w organizmie człowieka. Jej głównym źródłem w pożywieniu są mięso oraz przetwory mleczne.

Działanie L-karnityny:

Z chemicznego punktu widzenia działanie L-karnityny opiera się na transporcie kwasów tłuszczowych między mitochondriami. Tam dochodzi do ich przekształcania wpływającego na zwiększenie szybkości metabolizmu. Efektem tego jest szybsze spalanie tłuszczu.

Dzięki tym właściwościom L-karnityna jest wykorzystywana jako preparat antycellulitowy i wspomagający odchudzanie. Dodatkowo l-karnityna wpływa na usprawnienie przepływu krwi i limfy, dzięki czemu zapobiega zastojom limfatycznym, które przyczyniają się do powstawania obrzęków oraz przyspiesza proces usuwania toksyn z organizmu.

Preparaty z L-karnityną stosowane są również w produktach do pielęgnacji włosów. Powoduje ułatwianie przenikania tłuszczy do komórek w związku z czym zwiększona zostaje ilość energii w macierzy włosa, dzięki czemu włosy zaczynają rosnąć szybciej. Powoduje ona stymulację wzrostu włosów w wyniku dostarczenia większej ilości energii do mieszków włosowych.

L-karnityna wykazuje również działanie ochronne dla błon komórkowych, chroni naczynia krwionośne.

Jest antyoksydantem wspomaga usuwanie metali ciężkich z organizmu.

Zastosowanie L-karnityny:

  • Kosmetyki ujędrniające, wyszczuplające i antycellulitowe
  • Preparaty do lipolizy iniekcyjnej oraz mezoterapii igłowej w terapii antycellulitowej
  • Wcierki stosowane do skóry głowy
  • Żele antyobrzękowe

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty