Karboksyterapia na cellulit RosaMed Clinic

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest to zabieg polegający na wprowadzeniu dwutlenku węgla w poszczególne partie ciała. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego pistoletu podłączonego do butli z medycznym CO2. Gaz wprowadzony w skórę powoduje zwiększanie przepływu krwi, składników odżywczych i tlenu do objętego terapią obszaru. Zabieg poprawia mikrokrążenie oraz przepływ chłonki a więc bierze udział w stymulacji odnowy komórek i redukcji obrzęków. Dodatkowo w wyniku podania CO2 skóra jest pobudzana do wytwarzania nowego kolagenu co powoduję jej pogrubienie i wyraźne efekty odmłodzenia

Karboksyterapia na cellulit

Zabieg jest z jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu. Karboksyterapia cellulit to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny a przy tym bardzo skuteczny i popularny. Łączy w sobie działanie antycellulitowe, wyszczuplające i ujędrniające skórę. Karboksyterapia cellulit działa bowiem zarówno na nierówności na skórze w wyniku nagromadzonej tkanki tłuszczowej ale również na obrzęki, będące skutkiem zatrzymania się wody w organizmie jak również utrata jędrności skóry. Badania kliniczne udowodniły redukcję cellulitu zabiegiem karboksyterapii aż w 89%.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii:

  • karboksyterapia na cellulit obejmujący duże partie ciała : pośladki, uda, bryczesy, wewnętrzną stronę ud, brzuch
  • karboksyterapia na tkankę tłuszczową obejmującą uda, pośladki, brzuch, boczki, podbródek, ramiona
  • karboksyterapia na wiotkość skóry: uda, kolana, pośladki, ramiona, brzuch, dekolt, szyja, twarz

Jak działa karboksyterapia na cellulit?

Podawane podskórnie lub śródskórnie dwutlenku węgla doprowadza do uszkodzenia komórek tłuszczowych czego efektem jest ich rozpad. Rozluźniają się struktury zwłóknień cellulitowych, dochodzi do poprawy przepływ krwi i limfy.

Karboksyterapia cellulit efekty

W wyniku karboksyterapii dochodzi do znacznej poprawy dotlenienia tkanek. Dodatkowo komórki tłuszczowe są niezwykle wrażliwe na CO2, powoduje to szybkie rozpuszczanie się komórek tłuszczowych a zwiększone ukrwienie pozwala na szybsze usuwanie go z organizmu. Efektem karboksyterapii na cellulit jest jego redukcja, wyszczuplenie obszarów objętych zabiegiem oraz ujędrnienie skóry.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty