Kawior to rybia ikra, jeden z produktów spożywczych zaliczanych do towarów luksusowych. Dzięki jego niezwykle bogatej liczbie składników odżywczych znalazł zastosowanie w kosmetyce. Jest częstym składnikiem kosmetyków do cery dojrzałej, suchej czy zniszczonej. W kosmetyce najczęściej stosowany jest kawior czarny, gdyż jego składniki są dobrze przyswajalne dla skóry.

Składniki aktywne znajdujące się w kawiorze:

  • Białka – odpowiadają za przyspieszenie procesów regeneracji, poprawę jędrności skóry
  • Witamina A – należy do antyoksydantów, zwiększa elastyczność skóry
  • Witamina E – antyoksydant, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, zabezpiecza przed szkodliwym działaniu promieniowania UV, witamina młodości
  • NNKT – zapewniają odpowiednie nawilżenie skórze, działają łagodząco na podrażnienia skóry, regenerują
  • Fosfolipidy – wykazują działanie nawilżające i uelastyczniające skórę
  • Jod działa odkażająco, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Miedź działa regenerująco, seboregulujaco i odżywczo
  • Cynk – antyoksydant, wzmacnia włókna kolagenowe, łagodzi stany zapalne

Zastosowanie kawioru w kosmetyce:

Kawior to składnik kosmetyków o działaniu odmładzającym, ujędrniającym oraz przeciwzmarszczkowym. Jego skład jest bogaty w antyoksydanty, składniki działające antystarzeniowo, które wykazują działanie wygładzające i uelastyczniające skórę. Kawior wspomaga odnowę komórkową, zapobiega utracie wody ze skóry, przyspiesza gojenie się ran i podrażnień skóry. Wykazuje działanie pobudzające w stosunku do kolagenu dzięki czemu skóra zachowuje młodzieńczy wygląd.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty