RosaMed Clinic

Najlepsze zabiegi na rozszerzone pory | RosaMed Clinic Warszawa

Jaki zabieg na rozszerzone pory?

Rozszerzone pory to tak naprawdę rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, charakteryzujące się jako wgłębienia w skórze. Często rozszerzone pory towarzyszą osobom z tłustą i mieszaną cerą oraz u osób ze skórą trądzikową. Jednak są sprawdzone i skuteczne zabiegi zwężające pory. Jakie zabiegi na rozszerzone pory wybrać?

Rozszerzone pory – charakterystyka

Zakończenia mieszków włosowych, a w nich znajdują się ujścia gruczołów łojowych to pory skóry. Rozszerzone pory skórne to wgłębienia w skórze zlokalizowane głównie na nosie, policzkach i czole. Charakterystyczne dla skóry z rozszerzonymi porami jest pogrubienie naskórka, nadmierne błyszczenie skóry, powstawanie zaskórników i zmian trądzikowych.  Występują na każdej skórze, jednak u niektórych osób dochodzi do ich powiększania się i rozszerzania. Dzieje się to zazwyczaj u osób z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową. Jednak do rozszerzenia porów skóry może dojść również w przypadku: uwarunkowań genetycznych, nadmiernej ekspozycji na słońce, nieprawidłowej pielęgnacji domowej i uszkodzenia bariery hydrolipidowej, stosowania zbyt częstych i intensywnych peelingów skóry, przyjmowania leków – głównie sterydów, problemów hormonalnych czy używek.

Co pomoże na rozszerzone pory?

Aby zmniejszyć pory skórne oprócz profesjonalnych zabiegów na pory bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry w domu. Przede wszystkim należy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu twarzy zarówno rano jak i wieczorem, delikatnymi kosmetykami, które nie zaburzają bariery hydrolipidowej i nie spowodują odwodnienia skóry. Dodatkowo w domowej pielęgnacji nie może zabraknąć tonizacji przywracające skórze odpowiednie pH, kremu nawilżającego i kremu z filtrem.

Dodatkowo, aby zmniejszyć rozszerzone pory warto wprowadzić kilka zasad pielęgnacyjnych:

 • Codziennie, całoroczne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych
 • Codzienny dokładny demakijaż poranny i wieczorny
 • Aplikacja kremów nawilżających
 • Regularne oczyszczanie akcesoriów do makijażu
 • Nie dotykanie dłońmi skóry twarzy
 • Częste zmienianie pościeli
 • Regularne, delikatne peelingi
 • Rezygnacja z opalania skóry

Czytaj też: TOP3 zabiegi oczyszczające twarz

Jakie zabiegi na rozszerzone pory?

 • Peelingi chemiczne – to jedne z najskuteczniejszych zabiegów zwężających pory. Zabiegi wykorzystują działanie kwasów prowadzących do złuszczenia naskórka, regulacji wydzielania sebum, wygładzenia struktury skóry, wyrównujące koloryt i poprawiające napięcie skóry. Do najskuteczniejszych zabiegów na pory należą: retix C, phFormuła A.C, czy pojedyncze kwasy: glikolowy, migdałowy, mlekowy czy pirogronowy.
 • Mikrodermabrazja korundowa - to kolejny skuteczny zabieg zmniejszający pory. Jest to zabieg należący do peelingów mechanicznych. Powoduje złuszczenie naskórka za pomocą tlenku glinu. W efekcie dochodzi do wygładzenia skóry, zmniejszenia porów skóry, regulacji świecenia się skóry, wypłycenia zmarszczek, blizn i rozjaśnienia skóry.
 • Radiofrekwencja mikroigłowa – to zabieg na rozszerzone pory wykonywany za pomocą głowicy wyposażonej w rolkę z mikroigiełkami, które podczas wbijania się w skórę wyzwalają promieniowanie elektromagnetyczne. W wyniku zabiegu dochodzi do pogrubienia i przebudowania skóry, zwiększenia jędrności skóry, spłycenia zmarszczek, spłycenia porów, regulacji wydzielania sebum i zmniejszenia powstawania zmian trądzikowych

 

Zapisz się na zabieg na rozszerzone pory w RosaMed Clinic Warszawa:

radiofrekwencja mikroigłowa

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Projekt bez tytułu(65)

pHformuła RESURFACING A.C. - ZABIEG PRZECIWTRĄDZIKOWY

mikrodermabrazja plus laser biostymulacyjny

MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA