Zabieg na twarz przed ślubem RosaMed Clinic Warszawa

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka, do którego przygotowujemy się kilka miesięcy lub lat. To wtedy wzrok wszystkich gości skierowany jest w kierunki pary nowożeńców. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby w tym wyjątkowym dniu wyglądać nieskazitelnie. Jak przygotować skórę przed ślubem? Jakie zabiegi na twarz przed ślubem są zalecane przez kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej?

Jak przygotować skórę przed ślubem?

Odpowiednie przygotowanie skóry przed ślubem wymaga odpowiedniego czasu. Ważne jest, aby odpowiednią pielęgnację domową oraz zabiegi zaplanować nawet na kilka miesięcy wcześniej, aby móc później cieszyć piękną i zdrowo wyglądającą skórą. Odpowiednie przygotowanie skóry jest niezwykle istotne, młoda będzie czuć się pewnie i komfortowo nie posiadając niedoskonałości skóry, a dodatkowo na zadbanej i nawilżonej skórze makijaż będzie się lepiej utrzymywał.

Kiedy udać się do kosmetologa na zabiegi kosmetyczne przed ślubem?

Zabiegi kosmetyczne przed ślubem warto zaplanować nawet kilka miesięcy przed planowanym wydarzeniem, wszystko zależy od stanu wyjściowego skóry. Osoby, które posiadają na skórze niedoskonałości w postaci zmian zapalnych, trądzikowych, blizn potrądzikowych, zmarszczek czy przebarwień powinny pojawić się w gabinecie kosmetologa nawet pół roku lub wcześniej przed ślubem. Jest to optymalny czas na przygotowanie skóry i pozbycie się wszelkich niedoskonałości skóry. W przypadku osób nie posiadających problemów ze skórą wizytę u kosmetologa można zaplanować miesiąc przed ślubem, aby zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry do najważniejszego dnia.

Jakie zabiegi na twarz przed ślubem warto zrobić?

Dobór zabiegu zależy od stanu skóry i występujących na nich niedoskonałości. Jednak niewątpliwie każda panna młoda i pan młody przed weselem powinni zaplanować zabieg dogłębnego oczyszczenia skóry oraz intensywnego nawilżenia i rozświetlenia.

Do polecanych zabiegów na twarz przed weselem należą mikrodermabrazja korundowa, peelingi chemiczne, peeling kawitacyjny oraz zabiegi nawilżające takie jak mezoterapia igłowa, infuzja tlenowa czy karboksyterapia.

Tego typu zabiegi warto zaplanować 1-2 miesiące przed ślubem.

W przypadku bardziej problematycznych niedoskonałości skóry takich jak trądzik, łojotok, stany zapalne skóry, przebarwienia, blizny, zmarszczki, wiotkość skóry warto zaplanować zabiegi co najmniej pół roku przed ślubem.

Najbardziej polecane są zabiegi takie jak: peelingi chemiczne, radiofrekwencja mikroigłowa, laseroterapia, mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, karboksyterapia, toksyna botulinowa.

Rodzaj zabiegu oraz zalecana seria dobierana jest indywidualnie przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Czytaj też: Zabieg bankietowy na wyjątkową okazję

Zabieg kosmetyczny na twarz przed ślubem

Jednym z podstawowych zabiegów na twarz przed ślubem są zabiegi bankietowe. To rodzaj zabiegów, które w szybkim czasie poprawiają wygląd skóry, nadają jej odpowiedni poziom nawilżenia, rozświetlają, wygładzają skórę, odżywiają. Takie zabiegi warto wykonać kilka dni przed ślubem.

Z zabiegów z oferty RosaMed Clinic polecamy zabiegi Larens ekstremalnie nawilżający i liftingujący, zabieg z infuzją tlenową, zabieg rozświetlający z witaminą C, zabieg Retin-gold, zabieg phFormuła A.G.E.

Sprawdź ofertę zabiegów na twarz przed ślubem w RosaMed Clinic:

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty