Plastyka powiek dolnych Warszawa RosaMed Clinic

Wiele osób boryka się z oznakami starzenia w obrębie okolicy oka. Najczęściej występują w postaci zmarszczek mimicznych, utraty jędrności, wiotczenia. Jednak często zdarza się również występowanie cieni pod oczami i obrzęków (tzw. worków), które są nieestetyczne, wprawiają w kompleksy, ale również powodują starszy i zmęczony wygląd twarzy. Skutecznym rozwiązaniem na poprawę i odmłodzenie wyglądu okolicy oka jest zabieg korekty powiek dolnych. Na czym polega zabieg plastyki powiek dolnych? Jakie są wskazania do korekty? Gdzie wykonać zabieg plastyki powiek dolnych?

Co to jest plastyka powiek dolnych?

Zabieg korekty powiek dolnych jest to zabieg chirurgiczny mający na celu zredukowanie skutków starzenia się skóry, a więc jej wiotczenia oraz zredukowania problemu worków pod oczami, czyli nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w obrębie dolnej powieki. Zabieg na dolne powieki wykonywany jest przez lekarza chirurga za pomocą tradycyjnej metody z użyciem skalpela oraz elektrokoagulacji.

Czytaj też: Blefaroplastyka – zabieg na opadające powieki

Dla kogo przeznaczony jest zabieg na powieki dolne?

Główne wskazania do zabiegu plastyki powiek górnych to nadmiar skóry spowodowany jej wiotkością oraz przepukliny tłuszczowe tworzące nadmierną opuchliznę. Zabieg powiek dolnych pozwala na usunięcie problemu opuchniętych i zmęczonych oczu, powoduje napięcie skóry i przywrócenie jej odpowiedniego napięcia. W znacznym stopniu poprawia wygląd okolicy oka. Zabieg blefaroplastyki powiek dolnych jest szczególnie wskazany dla osób u których mniej inwazyjne metody w postaci mezoterapii igłowej, stymulatorów tkankowych, karboksyterapii, radiofrekwencji mikroigłowej, czy masaży nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Na czym polega plastyka powiek dolnych?

Zabieg korekty powiek dolnych wykonywany jest u osób po uprzednim zakwalifikowaniu do zabiegu, wykluczeniu przeciwwskazań oraz uzyskaniu prawidłowych wyników badań kwalifikujących do zabiegu. Jest kilka metod wykonania zabiegu plastyki powiek dolnych.

Należą do nich metoda: przezspojówkowa i przezskórna.

W klinice RosaMed wykonywana jest metoda przezskórna. Metoda ta polega na wykonaniu cięcia poniżej brzegów rzęsowych (tak aby zminimalizować widoczność blizny) i lekko poza kąciki zewnętrzne. Następnie skóra i mięsień okrężny oka oddzielane są od oczodołu skąd usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej. W wyniku zabiegu dochodzi do napięcia mięśnia okrężnego i usunięcia nadmiaru skóry. Rany zamykane są szwem, który usuwany jest po około tygodniu. Zabieg nie pozostawia widocznych blizn ze względu na linię cięcia w linii rzęs.

Efektami wykonania zabiegu na powieki dolne są: odmłodzenie wyglądu okolicy oka, zredukowanie wyglądu zmęczonych, opuchniętych oczu, napięcie i wygładzenie skóry, redukcja kompleksów i poprawa pewności siebie.

Sprawdź ofertę zabiegów na powieki dolne w RosaMed Clinic Warszawa

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty