Podwójny podbródek jest to nieestetyczny problem będący kompleksem wielu osób. Nie jest on związany z nadmiarem tkanki tłuszczowej na innych partiach ciała, często pojawia się nawet u szczupłych osób. Jest natomiast ciężki do zlikwidowania, mimo stosowania odpowiedniej diety i ćwiczeń bywa szczególnie trudny do usunięcia. Czy są skuteczne i nieinwazyjne metody usunięcia drugiego podbródka?

Przyczyny powstania drugiego podbródka

Główną przyczyną powstania drugiego podbródka jest nawaga objawiająca się nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie. Są to konsekwencje nieprawidłowego trybu życia, spożywaniem pokarmów bogatych w tłuszcze, sól i cukier oraz braku ruchu.

Dodatkowo z wiekiem skóra zaczyna wiotczeć i tracić jędrność. W wyniku grawitacji dochodzi do opadania skóry, tworzenia się drugiej brody oraz zaburzeń konturów twarzy.

Jednak podwójny podbródek może występować również u osób szczupłych. Może to być związane z predyspozycjami genetycznymi lub nieprawidłową postawą ciała, a więc przygarbioną sylwetką i trzymaniem głowy pochylonej w dół.

Czytaj też: Jakie zabiegi na lifting twarzy bez skalpela?

Nici PDO na podbródek

Głównymi wskazaniami do zabiegu nici PDO na podbródek są: podwójny podbródek, brak jędrności skóry, brak zarysu owalu twarzy.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów, dających szybkie i spektakularne efekty są nici PDO na podbródek. To zabieg mało inwazyjny, nie wymagający skalpela. Zabieg umożliwia konturowanie twarzy, zmniejszenie drugiego podbródka poprzez zwiększenie napięcia skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

Nici PDO są zbudowane z polidoksanu, substancji wykorzystywanej w chirurgii od ponad 20 lat. Polidoksan posiada właściwości pobudzające do produkcji kolagenu i elastyny w związku z tym jest to doskonałe antidotum na brak jędrności skóry i zmarszczki. Jest to składnik, który rozkłada się w tkance po około 6 miesiącach od umieszczenia nici w skórze, jednak efekty utrzymują się do 2 lat, ponieważ rozpuszczająca się nić rozpoczyna w skórze procesy stymulacyjne, pobudzające produkcję kolagenu oraz produkcję naturalnego kwasu hialuronowego.

Na czym polega zabieg nici na podbródek

Nici liftingujące podbródek to zabieg bezbolesny i trwa około 30 minut. Miejsce poddawane zabiegowi zostaje znieczulone kremem. Następnie lekarz wprowadza pod skórę igiełki na których owinięte są nici i wyjmując igłę nitka pozostaje w ciele. Najczęściej w okolicę podbródka podaje się po 4 nici PDO, po 2 z każdej strony jednak ilość jest dobierana indywidualnie po konsultacji z pacjentem.

Jakie efekty dają nici na podbródek?

W wyniku zastosowania nici PDO na podbródek dochodzi do podciągnięcia, zliftingowania wiotkiej skóry i zaostrzenia konturów twarzy.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty