Która z nas nie marzy o pięknie wypielęgnowanych ustach, kuszących i ponętnych. Warunki atmosferyczne jak mróz, wiatr ale również wysoka temperatura doprowadzają do ich wysuszenia, spierzchnięcia a nawet pęknięć. Jest to spowodowane również tym ze na ustach nie ma wielu gruczołów łojowych przez co są pozbawione naturalnej ochrony lipidowej.

Oprócz odpowiedniego nawilżania, natłuszczania warg niezwykle ważny jest peeling ust. Złuszczani powoduje wygładzenie, usuniecie spierzchnięć ale również upiększa usta.

Domowe peelingi ust:

  • Cukrowy – doskonale złuszcza ale również pielęgnuje i przyspiesza gojenie ran. Do przygotowania peelingu potrzebne są cukier oraz miód.
  • Kawowy – doskonale odżywia i nawilża usta. Do przygotowania potrzebne są fusy z kawy wymieszane np. masłem shea czy olejkiem rycynowym
  • Kokosowy – silnie odżywczy i wygładzający. Do wykonania potrzebne są cukier i olej kokosowy.
  • Miodowy – odżywczy, regenerujący, wygładzający. Do wykonania potrzebne są miód, oliwa z oliwek, sok z cytryny oraz cukier.

Po złuszczeniu ust czas na właściwa pielęgnacje. Odpowiednie nawilżanie ust jest niezwykle ważne w codziennym rytuale pielęgnacyjnym. Nie należy o nim zapominać. Kiedy borykasz się z dużym wysuszenie ust, spierzchnięciem a nawet pęknięciami możesz w domowy sposób uporać się z tymi dolegliwościami.

Domowe maski do ust:

  • Ogórkowa – regeneruje, nawilża i nawadnia usta. Do jej przygotowania wystarczy ogórek pokrojony w plasterki i nałożony na ust.
  • Bananowa – silnie odżywia, regeneruje i natłuszcza. Do jej przygotowania potrzebne są banan, śmietana i oliwa z oliwek
  • Miodowa – odżywcza, regenerująca i wygładzająca wargi. Do jej przygotowania są miód i tłusty twaróg
  • Z mango i awokado- doskonale nawilża, wygładza, odżywia wargi. Do jej przygotowania potrzebne są mango, miód i awokado.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty