
Fosfatydylocholina zwana inaczej lecytyną to związek organiczny. Jest to wyciąg z fosfolipidów lecytyny sojowej występujący błonach komórkowych organizmów. Fosfatydylocholina powoduje złamanie tkanki tłuszczowej w procesach metabolicznych organizmu.
Działanie fosfatydylocholiny:
- Bierze udział w zwiększeniu przepuszczalności błony w komórkach tłuszczowych co usprawnia wydalanie nadmiaru tłuszczu z organizmu. Ze względu na swoje działanie stosowana jest w preparatach wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej, zabiegach odchudzających i modelujących sylwetkę.
- W redukcji tkanki tłuszczowej fosfatydylocholina zwiększa aktywność receptora PPAR gamma, odgrywającego ogromną rolę w metabolizowaniu tłuszczów i cukrów.
- Powoduje rozbijanie trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, dzięki czemu szybciej mogą uwolnić się z komórek tłuszczowych i przyspieszyć ich rozpad.
- Lipoliza iniekcyjna z użyciem fosfatydylocholiny wykonywana poprzez serię podskórnych zastrzyków, które aktywują receptory do rozbijania lipidów na mniejsze cząsteczki. Zabiegi z użyciem preparatów z fosfatydylocholiną wykorzystywane są do zabiegów redukujących tkankę tłuszczową oraz cellulitu.
Wskazania do zabiegów z użyciem lecytyny są:
- Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, ramionach
- Podwójny podbródek
- Zniekształcenie po zabiegu liposukcji
- Modelowanie sylwetki
- Redukcja cellulitu
Przeciwwskazania:
- ostre choroby nerek i wątroby,
- cukrzyca,
- choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,
- choroby tarczycy
- ciąża
- karmienie piersią
o Autorze:
mgr Marta Wilkowska
kosmetolog
Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.