Wągry czy zaskórniki to potoczna nazwa rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Najczęściej zlokalizowane są w okolicy nosa i brody, ale występują również na policzkach czy czole. Powstają one w wyniku nadreaktywności gruczołów łojowych. Duże ilości sebum połączone z zanieczyszczeniami i pozostałościami po kosmetykach powodują zatykanie ujść mieszków i powstania wągrów.

Maseczki na zaskórniki:

  • Z białka jajka –ubić białka jajka i rozsmarowanie go na skórze, następnie przykładamy chusteczkę higieniczną. Usuwamy wszystko po ok. 45 minutach. Zaskórniki przykleją się do chusteczki i zostaną oczyszczone pory skórne.
  • Z żelatyna – do jej przygotowania potrzebne są łyżka żelatyny wymieszana z ciepłym mlekiem, czekamy aż masa ostygnie i nakładamy na problematyczne obszary twarzy. Działa jak plasterki odrywając i oczyszczając skórę z wągrów.
  • Miodowa – do przygotowania maski potrzebne są 2 łyżki sody połączone z miodem. Masę mieszamy i nakładamy na 15 min na twarz, następnie ściągamy
  • Z sodą oczyszczoną – mieszamy łyżeczkę sody z łyżeczką wody i nakładamy na obszary pokryte zaskórnikami. Pozostawiamy na 5 minut i zmywamy.
  • Z węglem aktywnym – do jej przygotowania potrzebne są po łyżeczce węgla, żelatyny i wody destylowane. Składniki podgrzewamy po ostudzeniu nakładamy na skórę i gdy masa zastygnie po ok. 15 minutach delikatnie odrywamy od skóry.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty