Maska to bardzo ważny element pielęgnacji skóry. W zależności od tego jaki typ cery posiadamy możemy odpowiednio dobrać kosmetyk aby dawał jak najlepsze efekty. Skóra sucha potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, nawodnienia i natłuszczenia. Maski do tego typu cery powinny zawierać składniki działające silnie odżywczo i wnikające w głębokie warstwy skóry w celu jak najlepszego nawilżenia.
Domowe maseczki dla cery suchej:
- maseczka z żółtka jaja – jest to maska o działaniu silnie odżywczym i regenerującym zawiera duże ilości witaminy A, E, D oraz NNKT. Do jej przygotowania potrzebne jest żółtko jaja, jednak aby maska jak najlepiej zadziałała dobrze jest rozgrzać wcześniej skórę, można zrobić parówkę lub położyć na skórze gorący ręcznik. Maseczkę pozostawiamy na twarzy ok. 30 minut.
- maseczka z oleju lnianego – maska o działaniu natłuszczającym, wygładzającym, ochronnym i odżywczym. Do jej przygotowania potrzebny jest olej, którego cienką warstwę rozsmarowujemy na twarzy i pozostawiamy na około 20 min.
- maseczka z siemienia lnianego – maska o działaniu silnie nawilżającym, kojącym, łagodzącym, opóźniającym procesy starzenia. Aby przygotować maskę potrzebne będzie siemie lnianę, które rozgotowujemy w wodzie a następnie maskę nakładamy na ok. 15 min
- maska truskawkowo-malinowa – maska o działaniu rozjaśniającym, regenerującym, antyoksydacyjnym. Do jej przygotowania potrzebne będą po 3 truskawki i maliny oraz łyżeczka śmietany. Składniki rozgniatamy i nakładamy na skórę na ok. 15 min.
- maska z awokado – o działaniu silnie nawilżającym, łagodzącym podrażnienia, regenerującym, opóźniającym proces starzenia. Połowę awokado rozgniatamy z żółtkiem jaja i nakładamy na twarz na 20 min
- maska gruszkowa – maska o działaniu silnie nawilżającym, zmiękczającym, rozjaśniającym, wygładzającym. Do przygotowania maski potrzebne będą starta gruszka połączona z oliwą i żółtkiem jaja. Maseczkę nakładamy na skórę na ok. 20 min.
o Autorze:
mgr Marta Wilkowska
kosmetolog
Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.