RosaMed Clinic

Domowe sposoby na cellulit

Co to jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które przerośnięte tworzą zbite grudki. Pojawia się najczęściej w wieku dojrzewania, potrafi nasilać w ciąży, okresie menopauzy i podczas zaburzeń hormonalnych. Rezultatem tego jest pofałdowana skóra o nierównej powierzchni występująca głownie w okolicy ud, kolan i pośladków. Na tych partiach ciała widoczne są nieestetyczne grudki, które przy uciskaniu mogą być bolesne.

Jak zwalczyć cellulit?

Walka z cellulitem nie jest łatwa. Zwykle bywa długotrwała i wymaga dużej wytrwałości.  Nie da się jej usunąć w jeden dzień. Trochę cierpliwości oraz wdrożeniu odpowiedniego odżywiania, ćwiczeń i zabiegów można go zupełnie wyeliminować.

Domowe sposoby na ,,skórkę pomarańczową”:

Pierwszym ważnym elementem w walce z cellulitem jest robienie regularnych peelingów. Jest to etap, który przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów. Oprócz złuszczenia z martwego naskórka, prowadzi do poprawy krążenia krwi i limfy.

Można wykorzystać tutaj peeling solny, cukrowy, kawowy.

Kolejnym etapem mogą być masaże szorstką rękawicą. Taki masaż doskonale ujędrnia, przyspiesza metabolizm i poprawia krążenie.

Kolejnym etapem w walce z cellulitem jest masaż antycellulitowy. Działaniem masażu jest poprawa krążenia krwi i limfy co zapobiega obrzękom oraz usprawnia metabolizm.

Odpowiednie kosmetyki na bazie kofeiny, rutyny, kwasu askorbinowego, bluszczu, kasztanowca te składniki aktywne przyspieszają usuwanie komórek tłuszczowych, poprawiają mikrokrążenie, nawilżają i wygładzają.

Dodatkowo aby usprawnić walkę należy zastosować zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Dzięki zastosowaniu wszystkich elementów redukcja cellulitu nastąpi zdecydowanie szybciej.