Innym rodzajem peelingów są peelingi enzymatyczne. Charakteryzują się one delikatniejszą formą złuszczania naskórka. Są one szczególnie polecane posiadaczom cery wrażliwej, naczyniowej oraz trądzikowej.

Peeling enzymatyczny różni się od tradycyjnych peelingów mechanicznych tym iż nie zawiera drobinek ścierających. Mają one postać gęstego kremu wzbogaconego o enzymy powodujące rozpuszczanie się warstwy rogowej naskórka. tego typu peelingi nie dają spektakularnych efektów od razu. Na rezultaty trzeba poczekać ok. 3 dni.

Peelingi enzymatyczne działają oczyszczająco, odblokowują gruczoły łojowe, powodują oczyszczanie z zaskórników, wygładzają skórę, poprawiają koloryt, przywracają naturalny blask oraz zmiękczają skórę.

Domowe peelingi enzymatyczne.

  • pomarańczowy – peeling o właściwościach antyoksydacyjnych, rozjaśniających, antyseptycznych, wygładzających i uelastyczniających skórę. Do jego przygotowania potrzebne będą pomarańcza, którą należy nacierać twarz przez ok. 5 min.
  • ananasowy – peeling o działaniu przeciwzapalnym, odkażającym, wygładzającym, rozjaśniającym oraz odżywczym. Do jego przygotowania potrzebne będą: szklanka ananasa zmiksowana z miodem. produkty miksujemy i nakładamy na skórę na ok. 5 min
  • z papai – peeling o działaniu wygładzającym, odblokowującym pory skórne, łagodzącym stany zapalne, rozjaśniającym przebarwienia, ujędrniającym i wygładzającym. Do peelingu potrzebne będą papaja oraz miód. Składniki miksujemy i zostawiamy na twarzy ok. 5 min.
  • jabłkowy- peeling o działaniu seboregulującym, przyspieszającym gojenie się ran oraz wygładzającym i zmniejszającym widoczność blizn potrądzikowych. Do peelingu potrzebne będą: po łyżeczce octu jabłkowego oraz startego jabłka. Składniki mieszamy i nakładamy na 10-15 min.
  • owocowo-warzywny – peeling o działaniu rozjaśniającym, antyoksydacyjnym, przywracającym blask, wygładzającym, seboregulujacym. Do wykonania potrzebne będą: kiwi, cytryna, ogórek, pomidor, pomarańcza, grejpfrut po plasterku oraz algi morskie składniki miksujemy i nakładamy na twarz na 15 minut.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty