RosaMed Clinic

Domowe maseczki do cery tłustej

Cera tłusta charakteryzuję się nadreaktywnością gruczołów łojowych a co za tym idzie dużą ilością wydzielanego sebum. Jest to kłopotliwe gdyż często dochodzi do czopowania się porów skórnych i powstawaniu zaskórników, wyprysków czy nawet stanów zapalnych. Skóra tłusta objawia się przede wszystkim świeceniem się skóry, zlokalizowanym na całej twarzy bądź strefie T.

Domowe maseczki dla cery tłustej:

  • Z drożdży – łagodząca podrażnienia, oczyszczająca z nadmiaru sebum. Do jej przygotowania potrzebne są drożdże, płynny miód oraz woda. Składniki mieszamy i pozostawiamy na skórze na 15 min.
  • z płatków owsianych i białka – napinająca, wygładzająca, oczyszczająca, łagodząca podrażnienia i poprawiająca mikrokrążenie. Do jej przygotowania potrzebne będą piana z białek i płatki owsiane zmielone. Składniki mieszamy na papkę i zostawiamy na skórze na ok. 20 min
  • z pietruszki – łagodząca, tonizująca, oczyszczająca gruczoły łojowe oraz nawilżająca. Do jej przygotowania potrzebne będą natka pietruszki, serek homogenizowany oraz oliwa z oliwek. Składniki mieszamy i zostawiamy na skórze na 15 min.
  • z mąki i rumianku – kojąca, łagodząca stany zapalne, oczyszczająca skórę i wygładzająca. Do jej przygotowania potrzebne są mąka, miód i zaparzony rumianek. Składniki mieszamy i zostawiamy na 15 min.
  • z węgla aktywnego – oczyszczająca, absorbująca sebum, usuwająca zaskórniki. Do jej przygotowania potrzebne są węgiel aktywny – rozgniecione pastylki oraz jogurt naturalny. Składniki mieszamy i zostawiamy na 15 min. Maseczkę najlepiej wykonywać 2 razy w tygodniu