Deoksycholan sodu to sól sodowa kwasu deoksycholowego. Jest to detergent jonowy stosowany do zabiegów lipolizy iniekcyjnej w celu rozbijania komórek tłuszczowych.

Działanie:

Jego działanie opiera się na emulgowaniu tłuszczów podczas ich wchłaniania się w jelitach. Deoksycholan sodu w trakcie przenikania do tkanki tłuszczowej powoduje rozpulchnianie i twardnienie podwójnych warstw błon komórkowych. W związku z tym iż jest to detergent powoduje rozpad komórek tłuszczowych, przekształcając je w niewielkie (nano) cząsteczki tłuszczu. Te nano cząsteczki następnie transportowane są do wątroby gdzie zachodzi ich całkowity rozpad.

Zastosowanie:

Deoksycholan sodu stosowany jest w preparatach mających na celu zredukować tkankę tłuszczową. Wykorzystywany jest do lipolizy iniekcyjnej takich okolic ciała jak: brzuch, boczki, podbródek, uda, pośladki.

Efektem zabiegów jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodów ciała, redukcja cellulitu oraz wygładzenie skóry.

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej z wykorzystaniem deoksycholanu sodu wykonuje się w serii 5-10 zabiegów w odstępach co 10-20 dni.

Przeciwwskazania:

ciąża, karmienie piersią

nowotwory


cukrzyca


choroby autoimmunologiczne


infekcje


choroby układu krążenia


przyjmowanie leków rozrzedzających krew

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty