Skóra dojrzała charakteryzuje się suchością skóry, spadkiem napięcia, powstaniem zmarszczek, powstaniem przebarwień, matowością skóry, uwidocznieniem się naczynek czy rumieniem.

Głównym działaniem masek dla cery dojrzałej musi być odżywcza, nawilżająca, rozjaśniająca przebarwienia, przywracająca skórze jędrność oraz wzmacniającą naczynia krwionośne.

Domowe maseczki dla cery dojrzałej:

  • kokosowa – maska o działaniu odżywczym, kojącym, antyoksydacyjnym, wygładzającym. Do jej przygotowania potrzebne są łyżeczka oliwy z olejem kokosowym, ćwierć łyżeczki z kakao i łyżeczka jogurtu greckiego. Składniki mieszamy i nakładamy na ok. 20 min
  • bananowo – morelowa – maska witaminowa o działaniu silnie odżywczym i nawilżającym, wyrównującym koloryt skóry oraz zapewniającym odpowiednią jędrność skóry. Do wykonania maseczki potrzebne są pół banana, morela oraz łyżka wody. Składniki obieramy i kroimy a następnie miksujemy na jednolitą masę. Nakładamy na 20 min.
  • z nasionami Chia – o działaniu antyoksydacyjnym, regenerującym, odżywczym i wyrównującym koloryt skóry. Do przygotowania maski potrzebne będą jabłko, nasiona Chia 2 łyżki oraz 2 łyżki miodu. Składniki mieszamy o pozostawiamy na 5 min na skórze.
  • z awokado – o działaniu nawilżającym, antyoksydacyjnym, ujędrniającym i zapobiegającym wysuszenie skóry. Do jej przygotowania potrzebne są małe awokado i łyżka miodu. Składniki mieszamy i nakładamy na skórę na i pozostawiamy na 15 minut.
  • Z płatków owsianych – o działaniu silnie odżywczym. Do jej przygotowania potrzebne są po 3 łyżki płatków owsianych i wrzącej wody. Maseczkę nakładamy na ok. 20 min.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty