Piękne wyraziste spojrzenie. O tym marzy zapewne większość z nas. Przez to często podkreślamy mocno swoje oczy aby nadać im charakteru i przyciągnąć uwagę innych. Jednak nie każdy jest obdarzony przez matkę nature długimi, gęstymi i podkręconymi rzęsami.

Są jednak domowe sposoby jak zadbać o kondycję rzęs bez sztucznego efektu czy profesjonalnych zabiegów stylizacyjnych.

Naturalnie rzęsy mierzą długość ok 8-12 mm a ich cykl wzrostu to ok. 2-4 msc i tak jak włosów dzieli się na 3 fazy. Podstawowym zadaniem rzęs jest ochrona gałki ocznej przed wnikaniem brudu, kurzy, owadów czy potu. Dlatego oprócz upiększającego charakteru rzęs warto również zadbać o nie uwzględniając te aspekty.

Doskonałym sposobem na odżywienie rzęs jest ich olejowanie. Do tego typu pielęgnacji bezpiecznie możemy używać olejków rycynowego, kokosowego czy z migdałów. To dzięki nim mieszki włosowe będą odżywione, poprawi się ich elastyczność oraz spowodują, że rzęsy będą rosnąć grubsze, dłuższe i ciemniejsze. Aby jednak osiągnąć jak najlepsze efekty liczy się częstotliwość i sumienność. Takie domowe odżywki należy stosować codziennie przez co najmniej 3 msc.4

Ważne również jest odpowiednie traktowanie rzęs podczas codziennych czynności. Nieprawidłowo wykonany demakijaż oczy, nieostrożny, za mocny, nieodpowiednimi preparatami może doprowadzić do znacznego osłabienia rzęs i przyspieszyć ich wypadanie.

Dodatkowo nieprawidłowe stosowanie zalotki do rzęs może prowadzić do ich połamania się przez co również osłabia rzęsy.

Odpowiednie traktowanie i pielęgnacja to droga do sukcesu i pięknych rzęs.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty