RosaMed Clinic

Aloes w kosmetyce

Aloes to roślina potrafiąca przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Możliwe, że dzięki temu wykazuje ogromną ilość właściwości leczniczych oraz kosmetycznych. Jego pierwotne działanie opierało się głownie na leczeniu oparzeń i chorób płuc. W dzisiejszych czasach znane są również właściwości odchudzające, wspomagające odporność organizmu, przeczyszczające czy przeciwgrzybicze.

Aloes zawiera w swoich składzie duże ilości witamin, minerałów, antyoksydantów, enzymów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych i węglowodanów czynników odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Aloes w kosmetyce:

  • Aloes wykazuje działanie poprawiające stan skóry. Powoduje lepsze dotlenienie komórek, wpływa stymulująco na kolagen i elastynę, łagodzi choroby skórne, sprawdza się doskonale w łagodzeniu objawów oparzeń posłonecznych.
  • Aloes działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie, jest doskonałym produktem w leczeniu uszkodzeń skóry oraz odbudowie uszkodzonych tkanek.
  • Aloes jest często wykorzystywany do produktów o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Dodawany głownie do balsamów do ciała skierowanych dla skóry suchej i wrażliwej. Działa regenerująco, ujędrniająco i łagodząco podrażnienia.
  • Kosmetyki na bazie aloesu zmiękczają naskórek oraz wykazują działanie ochronne. Często wykorzystywany w produktach ochronnych do ust, gdyż nawilża, wygładza, zapobiega spierzchnięciom oraz wspomaga łagodzenie stanów zapalnych.
  • Dzięki zdolności aloesu do produkcji kolagenu i elastyny znalazł zastosowanie w produktach do cery dojrzałej. Powoduje zwiększenie elastyczności skóry, a zawartość witamin A,C,E – przeciwutleniaczy, witamin młodości powoduje wygładzenie, nawilżenie skóry, zabezpieczenie przed wolnymi rodnikami czy uelastycznienie ścian naczyń krwionośnych.

 

 

 

 

 

 

Fot.:https://lh3.googleusercontent.com/proxy/BeYjTtW7zqIM6oEV7z7owqeLa3-uDaeE8ayt3IsqH2AtNeiXel9JHXpkGnc1wdG35Uug7GUaD-uYZcDi0QEamUO2Y5v00MkJ6TGgiubn2HzI6yZ-3LJAJOO7ZL99nnY26JzvJ4NIWGdOLWd3GKA9IPjjZZdwRw4mEn5ZZCpl2qbzS2pvaw