Retinol to bardzo popularny i ceniony składnik wielu preparatów kosmetycznych. Jest to zasługą jego niebywałej skuteczności i zastosowaniu w wielu dolegliwościach skórnych.

Co to jest?

Retinol jest to pochodna witaminy A. Występuje naturalnie w skórze właściwej gdzie pełni funkcje stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo zabezpiecza przed enzymami odpowiadającymi za degradacje kolagenu, dzięki czemu zapewnia odpowiednią jędrność i elastyczność i pozwala zachować długo młodość.

Właściwości i zastosowanie retinolu:

  • Retinol stosowany jest w przypadku cer dojrzałych, z dużą ilością zmarszczek, utratą jędrności skóry – dzięki jego właściwościom stymulującym produkcję nowego kolagenu i elastyny przywraca skórze jędrność i elastyczność w rezultacie wygładzając zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo retinol ma właściwości złuszczające w związku z tym wygładza skórę
  • Retinol znalazł również zastosowanie w przypadku cer z dużą ilością przebarwień. Jego działanie opiera się na regulacji procesu złuszczania, zmniejsza ilość i rozmiar melanocytów odpowiedzialnych za produkcje barwnika skóry w efekcie czego redukując przebarwienia.
  • Retinol bierze również udział w tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu odpowiada za prawidłowe odżywienia i dotlenienia tkanek i naskórka zapewniając prawidłowy i świeży koloryt skóry.
  • Retinol znalazł również zastosowanie dla cer trądzikowych. Dzięki jego właściwościom normalizującym powoduje regulacje wydzielania sebum, zmniejsza przetłuszczanie się skóry, powoduje odblokowanie ujść gruczołów łojowych i ich zwężenie oraz zapobiega tworzeniu się zmian trądzikowych i zaskórników.
  • Retinol również doskonale sprawdza się w przypadku cieni pod oczami. Okolica pod oczami charakteryzuje się cienką oraz płytko unaczynioną skórą. Dzięki zastosowaniu retinolu pogrubia się struktury skóry pod oczami i naczynka stają się niewidoczne.

Dowiedz się: Jaki wybrać zabieg z retinolem?

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty