Plastyka powiek dolnych | Warszawa

Blefaroplastyka powiek dolnych

Blefaroplastyka powiek dolnych (plastyka powiek dolnych), to zabieg, polegający na usunięciu nadmiaru skóry i przepuklin tłuszczowych na powiekach dolnych. Pozwala przywrócić skórze oczu, która uległa zwiotczeniu młodzieńczy wygląd, nadając powiekom pożądany kształt i kontur.

Blefaropastyka powiek dolnych, różni się od plastyki powiek górnych nacięciem skóry powieki poniżej brzegu rzęs, w celu zminimalizowania widoczności blizny.

Blefaroplastyka pozwala wizualnie odmłodzić twarz, odświeżyć spojrzenie, poprawić napięcie skóry wokół oczu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz, nasi wykwalikowani specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, jak również doradzą jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie!

Przebieg zabiegu Blefaroplastyka

Pierwszym etapem zabiegu jest wyznaczenie linii cięcia na skórze wzdłuż brzegu podrzęsowego powieki dolnej(ma to na celu zminimalizowanie widoczności blizny) oraz zaznaczenia nadmiaru skóry do usunięcia. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (polega na podaniu środka znieczulającego z dodatkiem noradrenaliny w bezpośrednią okolicę miejsca poddawanego zabiegowi).

Kolejnym etapem zabiegu jest nacięcie fragmentu skóry pod brzegiem rzęsowym  i oddzielenie skóry od brzegu oczodołu oraz usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez  nacięcie przegrody oczodołowej. Następnie wycinany zostaje wcześniej zaznaczony fragment skóry wraz z włókienkami mięśnia okrężnego oka co powoduje przywrócenie prawidłowego napięcia w strukturach powięziowych i podkreśla kontur oka. Rana zamykana zostaje cienkimi szwami. Czas trwania zabiegu wynosi ok. 60-90 minut.

Plastyka powiek dolnych| Warszawa
Blefaroplastyka Warszawa

Przebieg zabiegu Blefaroplastyka

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić: obrzęk, zasinienie okolic oczu oraz ból o niewielkim nasileniu. Zmiany te  zazwyczaj ustępują w ciągu 5-10 dni. Po około 7 dniach zdejmowane są szwy. W dniu zabiegu zabronione jest prowadzenie samochodu. Po zabiegu należy unikać spożywania alkoholu, palenia tytoniu, intensywnego wysiłku fizycznego, solarium i sauny.

Po około 3 tygodniach od zdjęcia szwów zalecana jest kontrola pozabiegowa.

Blefaroplastyka

Plastyka powiek dolnych

To zabieg, który pozwala przywrócić  skórze oczu, która uległa zwiotczeniu młodzieńczy wygląd, nadając powiekom pożądany kształt i kontur.