Kąpiel parowa na skórę RosaMed Clinic

Kąpiel parowa jako jeden z naturalnych zabiegów pielęgnacyjnych działa doskonale oczyszczająco na skórę. Zabieg polega na rozpulchnianiu skóry wykorzystując do tego gorącą parę wodną. Jest to jeden z popularniejszym zabiegów oczyszczania skóry tłustej oraz skóry z dużą ilością zaskórników czy krostek. Rozpulchnienie skóry powoduję łatwiejsze usuwanie niedoskonałości natomiast po dodaniu odpowiednich dodatków ziołowych można wzbogacić zabieg o dodatkowe właściwości.

Jakie korzyści przynoszą parówki?

Główną korzyścią parówki jest odblokowanie czopów łojowych w porach skóry, które prowadzą do powstawania zaskórników. Dodatkowo kąpiel parowa usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz odkaża skórę przez co wspomaga gojenie się zmian zapalnych. Wysoka temperatura pary powoduję również stymulację mikrokrążenia skóry, przez co staje się ona bardziej dotleniona i nabiera zdrowego kolorytu.

W zależności od rodzaju cery jaki posiadamy możemy stworzyć indywidualnie dobraną parówkę, która oprócz oczyszczania twarzy dodatkowo złagodzi zmiany i problemy skórne z jakimi się borykamy.

Parówki do skóry normalnej:

Kąpiel parowa do cery normalnej powinna zawierać dodatki takie jak lipa, rozmaryn, lawendy melisa. Taka kąpiel doskonale oczyści skórę, wyrówna koloryt oraz złagodzi zaczerwienienia (jeśli występują)

Parówki dla cery wrażliwej:

Kąpiel parowa dla skóry wrażliwej powinna zawierać rumianek czy bratek o właściwościach łagodzących. Można również dodać takie zioła jak mięta, melisa czy płatki róży. Taki zabieg złagodzi zaczerwienia skóry oraz podrażnienia i nawilży skórę.

Parówki dla cery suchej:

Kąpiel parowa do skóry suchej powinny zawierać rumianek, koper włoski, dziurawiec oraz wyciąg z dzikiej róży. Taki zabieg doskonale nawilży i odżywi skórę. Należy pamiętać jednak, że kąpiel powinna być krótka i należy stosować wodą ciepłą a nie gorącą.

Parówki do cery tłustej:

Kąpiel parowa do skóry tłustej powinna zawierać zioła o właściwościach zmniejszających przetłuszczanie się skóry oraz oczyszczających. Do kąpieli doskonale sprawdza się szałwia, mięta, rozmaryn czy lawenda o doskonałych właściwościach oczyszczających oraz skrzyp polny czy arnikę o działaniu zapobiegającemu wyświecaniu się skóry.

Parówki do cery mieszanej:

Kąpiel parowa do skóry mieszanej powinna zawierać połączenia ziół stosowanych do skóry tłustej oraz suchej. Doskonale sprawdzą się np. lipa czy dziurawiec.

Parówki do cery dojrzałej:

Kąpiel parowa do skóry dojrzałej powinna przede wszystkim zawierać takie zioła jak nagietek, który doskonale wygładza skórę, melisę o działaniu łagodzącym oraz czarny bez, koper włoski, lipę czy koniczynę.

Parówki do cery ziemistej, zmęczonej

Kąpiel parowa dla cery poszarzałej i zmęczonej powinna zawierać takie zioła jak lipę, koniczynę, lawendę, nagietek czy mniszek lekarski.

Jakie są wskazania?

  • Skóra zanieczyszczona
  • Duża ilość zaskórników
  • Skóra tłusta
  • Stany zapalne
  • Poszarzały koloryt skóry
  • Skóra wymagająca dotlenienia i odżywienia
  • Jakie są przeciwwskazania?
  • Skóra bardzo wrażliwa
  • Skóra alergiczna
  • Skóra atopowa
  • Skóra naczyniowa
  • Nadciśnienie
  • Jaskra
  • Miażdżyca
  • Poważne stany zapalne skóry

Jaka powinna być częstotliwość zabiegów?

Aby parówki dawały jak najlepsze rezultaty najlepiej wykonywać je co 7-10 dni. Natomiast u osób z cerą suchą oraz wrażliwą co 2-3 tygodnie. Dla posiadaczy skóry tłustej czy łojotokowej zabiegi można wykonywać nawet 2 razy w tygodniu.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty