RosaMed Clinic

Kąpiel parowa na twarz – dobór do typu cery

Kąpiel parowa jako jeden z naturalnych zabiegów pielęgnacyjnych działa doskonale oczyszczająco na skórę.  Oprócz tradycyjnej wersji a mianowicie wyłącznie gorącej pary można do takiej kąpieli dodać zioła.

W  zależności od rodzaju cery jaki posiadamy możemy stworzyć indywidualnie dobraną parówkę, która oprócz oczyszczania twarzy dodatkowo złagodzi zmiany i problemy skórne z jakimi się borykamy.

Parówki do skóry normalnej:

Kąpiel parowa do cery normalnej powinna zawierać dodatki takie jak lipa, rozmaryn, lawendy melisa. Taka kąpiel doskonale oczyści skórę, wyrówna koloryt oraz złagodzi zaczerwienienia (jeśli występują)

Parówki dla cery wrażliwej:

Kąpiel parowa dla skóry wrażliwej powinna zawierać rumianek czy bratek o właściwościach łagodzących. Można również dodać takie zioła jak mięta, melisa czy płatki róży. Taki zabieg złagodzi zaczerwienia skóry oraz podrażnienia i nawilży skórę.

Parówki dla cery suchej:

Kąpiel parowa do skóry suchej powinny zawierać rumianek, koper włoski, dziurawiec oraz wyciąg z dzikiej róży. Taki zabieg doskonale nawilży i odżywi skórę. Należy pamiętać jednak, że kąpiel powinna być krótka i należy stosować wodą ciepłą a nie gorącą.

Parówki do cery tłustej:

Kąpiel parowa do skóry tłustej powinna zawierać zioła o właściwościach zmniejszających przetłuszczanie się skóry oraz oczyszczających. Do kąpieli doskonale sprawdza się szałwia, mięta, rozmaryn czy lawenda o doskonałych właściwościach oczyszczających oraz skrzyp polny czy arnikę o działaniu zapobiegającemu wyświecaniu się skóry.

Parówki do cery mieszanej:

Kąpiel parowa do skóry mieszanej powinna zawierać połączenia ziół stosowanych do skóry tłustej oraz suchej. Doskonale sprawdzą się np. lipa czy dziurawiec.

Parówki do cery dojrzałej:

Kąpiel parowa do skóry dojrzałej powinna przede wszystkim zawierać takie zioła jak nagietek, który doskonale wygładza skórę, melisę o działaniu łagodzącym  oraz czarny bez, koper włoski, lipę czy koniczynę.

Parówki do cery ziemistej, zmęczonej

Kąpiel parowa dla cery poszarzałej i zmęczonej powinna zawierać takie zioła jak lipę, koniczynę, lawendę, nagietek czy mniszek lekarski.