RosaMed Clinic

Domowe sposoby na wzmocnienie brwi

Pięknie zarysowane brwi to doskonała oprawa naszych oczu. Kiedy są rzadkie, źle wyregulowane lub nierówne samo upiększanie nie wystarczy. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o ich odpowiednią pielęgnację i przygotowanie do dalszych zabiegów.

Aby mieć piękne, równe i gęste brwi należy je odpowiednio zapuścić aby później móc uzyskać odpowiedni kształt poprzez ich wyregulowanie. Czasem zdarza się tak, że sami wyrywamy sobie brwi czego efektem mogą być nierówności i nieestetyczne luki. Czas w jakim odrastają włosy na brwiach to ok. 3 miesięcy.

Domowe wzmacnianie brwi i przyspieszanie ich wzrostu:

  • zdrowe odżywianie- aby nasze brwi ale również włosy, rzęsy rosły gęste i mocne trzeba zadbać o odpowiednią dietę. Doskonałym rozwiązaniem będzie spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, które zawierają duże ilości witamin.
  • suplementacja - czasami dostarczanie witamin i minerałów w pożywieniu jest trudne, w związku z czym można się wspomóc suplementacją. Na szybki wzrost włosów mają wpływ przede wszystkim: witaminy A, B, C, E, biotyna, krzem oraz cynk.
  • domowa odżywka. Najskuteczniejsze produkty do stosowania na porost brwi są olejek rycynowy, kokosowy, arganowy czy olejek z czarnuszki. Doskonale wzmacniają cebulki włosowe, przyspieszają ich wzrost oraz nadają połysk. Niezwykle ważne jest ich regularne stosowanie.
  • masaż - by pobudzić cebulki włosów do wzrostu można zastosować również masaż łuków brwiowych. Można do jego wykonania użyć wyżej wymienionych olejków. taki masaż pobudzi krążenie oraz dotleni cebulki włosowe.

 

 

 

 

Fot. : https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.madameart.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F12%2FIMG_7663.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.madameart.pl%2F2089-2%2F&tbnid=5mripaX8ZwfHNM&vet=12ahUKEwi2uLXq1_noAhWpAncKHUweD0sQMyhLegUIARC2AQ..i&docid=gQmQXDZPEko0UM&w=1820&h=1365&q=brwi%20naturalne&ved=2ahUKEwi2uLXq1_noAhWpAncKHUweD0sQMyhLegUIARC2AQ