Cera mieszana charakteryzuje się występowaniem problemów zarówno skóry tłustej jak i suchej. Twarz w tym rodzaju skóry najczęściej się wyświeca w strefie T a więc w obszarze brody, nosa i centralnej części czoła. Suchość dotyka przede wszystkim boków policzków i czoła. Ważne w pielęgnacji tego rodzaju cery jest połączenie pielęgnacji seboregulującej razem z nawilżaniem.

Domowe maseczki do cery mieszanej:

  • Ogórkowa – o działaniu ściągającym pory skórne, wygładzającym oraz odświeżającym koloryt skóry. Do przygotowania maski potrzebne są ogórek zielony posiekany na drobno, płatki owsiane. Składniki łączymy i dzielimy na 2 części. Do jednej dodajemy jogurt i nakładamy na strefę T natomiast do drugiej mleko i nakładamy na boki policzków. Maseczkę zmywamy po ok. 30 minutach
  • Drożdżowa – oczyszczająca, wygładzająca skórę. Drożdże mieszamy z mlekiem i nakładamy na część tłustą skóry. Zmywamy po 20 minutach
  • Cytrynowo – białkowa – maseczka o działaniu odświeżającym i ściągającym pory. Do przygotowania maski potrzebne są sok z cytryny połączony z białkiem jaja ubitego na sztywno. Maskę nakładamy na miejsca gdzie posiadamy rozszerzone pory.
  • Z zielonej herbaty – maska o działaniu zwężającym pory i wygładzającym skórę. Do jej przygotowania potrzebne są napar z zielonej herbaty połączony z mąką ziemniaczaną. Maskę nakładamy na skórę na ok. 20 minut.
  • Jabłkowa – o działaniu nawilżającym i usuwającym zanieczyszczenia. Do przygotowania potrzebne są starte jabłko i miód. Nakładamy na skórę na 20 min.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty