Cera naczynkowa charakteryzuje się dużą ilością rozszerzonych naczynek krwionośnych, głównie zlokalizowanych na nosie, policzkach i brodzie. Czasem ich duża ilość powoduje zlewanie się i tworzeniu zaczerwienień i rumieńców. Czynniki zewnętrzne sprzyjają ich rozszerzaniu i są to gorące napoje i jedzenie, alkohol, ostre potrawy czy nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV.

Głównym celem masek do cery naczynkowej jest wzmacnianie naczyń, zapobieganie ich rozszerzaniu, redukcji zaczerwienień, nawilżaniu, ochronie przeciwsłonecznej.

Domowe maseczki do cery naczynkowej;

  • Z siemienia lnianego – o działaniu odżywczym, nawilżającym i łagodzącym. Do jej przygotowania potrzebne będą wcześniej zalane i zagotowane siemię. Gęstą papkę nakładamy na gazę wcześniej położoną na twarzy i pozostawiamy na 20 minut.
  • Nagietkowa – o działaniu wzmacniającym naczynia krwionośne, nawilżającym i odżywczym. Do jej przygotowania potrzebne są łyżeczka skrzypu, nagietka i rumianku. Zioła zaparzamy i łączymy z 2 łyżkami mąki ziemniaczanej. Maskę nakładamy na ok. 20 minut.
  • Marchewkowa – o działaniu obkurczającym i uszczelniającym naczynia krwionośne, nadająca zdrowy odcień skórze. Do jej przygotowania potrzebne są starta marchewka, połączona z jogurtem naturalnym i oliwą z oliwek. Składniki mieszamy i nakładamy na 15 min.
  • Miodowo – śmietankowa – nawilżająca i dodająca blasku. Do jej przygotowania potrzebne będą łyżeczka miodu połączona ze słodką śmietaną. Nakładamy na 20 minut.
  • Winogronowa – o działaniu wzmacniającym naczynia krwionośne, uelastyczniający skórę, ujędrniającym. Do jej przygotowania potrzebne będą winogrona czerwone ok. 10 sztuk, zgniecione i połączone z mąką ziemniaczaną. Maskę nakładamy na ok. 15 min.

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty