Zabiegi i kwasy na zmarszczki RosaMed Clinic Warszawa

Kosmetyki i zabiegi z kwasami najczęściej kojarzone są z przeznaczeniem dla cery trądzikowej, problematycznej, tłustej i z przebarwieniami. Nic bardziej mylnego. Kwasy mają szerokie zastosowanie jednak niezwykle ważne jest dostosowanie odpowiedniego kwasu, stężenia oraz pH do istniejącego problemu skórnego. Jakie kwasy polecane są na zmarszczki? Czy kwasy na zmarszczki są skuteczne?

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki to powstałe w skórze zagłębienia, przybierające postać linii i bruzd. Są efektem starzenia się skóry, a w szczególności zmniejszającej się ilości kolagenu i elastyny, co powoduje wiotczenie skóry, ubytków kwasu hialuronowego prowadzącego do przesuszenia skóry oraz zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, które wpływają na zmniejszoną zawartość lipidów w naskórku.

Jakie kwasy na zmarszczki?

Kwasy to szeroka grupa substancji chemicznych, które są stosowane w kosmetologii. Ich zadaniem jest poprawa kondycji i wyglądu skóry. Ich działanie opiera się na usuwaniu martwych komórek naskórka co prowadzi do odbudowy skóry. W efekcie dochodzi do wygładzenia struktury skóry, redukcji przebarwień, zmian trądzikowych, wyciszeniu stanu zapalnego, poprawy elastyczności skóry oraz redukcji zmarszczek. Aby uzyskać jak najbardziej skuteczny efekt należy kwasy dobierać indywidualnie do niedoskonałości skóry oraz jej rodzaju, aby nie wywołać podrażnień.

Czytaj też: Na czym polega fotoodmładzanie twarzy?

Jakie kwasy na zmarszczki są najskuteczniejsze?

  • Kwas glikolowy na zmarszczki – kwas wykazujący działanie złuszczające naskórek, normalizujące oraz przebudowujące. Ma właściwości pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu co redukuje wiotkość skóry i spłyca zmarszczki,
  • kwas migdałowy na zmarszczki – kwas najbardziej uniwersalny, odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry nawet wrażliwej. Działa bakteriobójczo, przyspiesza odnowę naskórka poprzez stymulację, sprawdza się zarówno w przypadku skóry trądzikowej, jak również spłyca zmarszczki, poprawia nawilżenie i rozjaśnia skórę,
  • kwas azelainowy na zmarszczki – stymuluje skórę do odbudowy, spłyca zmarszczki, poprawia jędrność skóry, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie,
  • retinol na zmarszczki – wykazuje działanie stymulujące produkcję kolagenu i elastyny, wygładza, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki.

Kwasy można stosować również na zmarszczki pod oczami, jednak należy działać z dużą ostrożnością, aby nie doprowadzić do podrażnienia skóry.

Jakie zabiegi z kwasami na zmarszczki?

Do najskuteczniejszych zabiegów z kwasami na zmarszczki należą:

  • retix C,
  • phformuła A.G.E,
  • PQ AGE
  • czy BioRePeelCl3.

Sprawdź ofertę zabiegów z kwasami na zmarszczki w RosaMed Clinic w Warszawie.

Polecane zabiegi

o Autorze:

mgr Marta Wilkowska

kosmetolog

Ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku kosmetologia, specjalizacja kosmetologia bioestetyczna. Posiada doświadczenie zdobyte w salonach i klinikach kosmetologicznych na terenie Warszawy. Specjalizuje się głownie w zabiegach pięlęgnacyjnych i aparaturowych w obrębie twarzy i ciała. Stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Podobne posty