RosaMed Clinic

Złuszczanie skóry w gabinecie kosmetologa

Cz. 1

Po wakacyjnym słońcu oprócz pięknej opalenizny, dawki witaminy D i poprawie samopoczucia zdarza się, że nasza skóra pod wpływem promieniowania UV wysusza się, pojawiają się przebarwienia a zmarszczki stają się bardziej widoczne.

W takim wypadku aby przywrócić skórze prawidłową kondycje zalecane jest złuszczanie naskórka. Pomimo tego iż dzieje się to w sposób naturalnyco ok. 28 dni, proces odnowy naskórka nie jest wystarczający. Często trzeba go wspomagać zabiegami złuszczającymi aby przywrócić jej prawidłowy wygląd, usunąć zrogowaciały naskórek, odblokować ujścia gruczołów łojowych, pozbyć się przebarwień, wygładzić i zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Najpopularniejsze zabiegi złuszczające naskórek w gabinecie:

  • Mikrodermabrazja

Zabieg złuszczania mechanicznego polegający na wykorzystaniu aparatury wyposażonej w głowicę ścierającą martwy naskórek. Wyróżniamy mikrodermabrazję diamentowa i korundową. W tej pierwszej głowica pokryta jest kryształkami diamentu pełniącego funkcję ścierną w drugiej zaś wykorzystuje tlenek glinu- korund, który jest wyrzucany pod ciśnieniem z głowicy powoduje odbijanie się i złuszczanie naskórka i zanieczyszczeń a następnie zasysanie do odrębnego pojemnika.

  • Peeling kawitacyjny

Zabieg zaliczamy do złuszczania fizycznego. Polega na wykorzystaniu ultradźwięków. Głowica aparatu po zetknięciu się z wilgotną skórą powoduje wytworzenie się mikropęcherzyków, które pękając odrywają martwy naskórek i zanieczyszczenia

  • Oxybrazja

Zabieg wykonywany za pomocą aparatury wyposażonej w głowicę wyrzucającą tlen i sól fizjologiczną pod wpływem wysokie podciśnienia. Dzięki temu skóra jest nie tylko złuszczona ale również dotleniona. Dodatkowo sól fizjologiczna wykazuje działanie antybakteryjne więc doskonale sprawdzi się w przypadku cery trądzikowej

  • Peelingi chemiczne

Zabiegi za pomocą kosmetyków na bazie kwasów. Kwas powoduje wnikanie w warstwę rogową naskórka i jej rozpuszczanie. W zależności od rodzaju skóry i towarzyszących dolegliwości rodzaj kwasu i jego stężenie dobiera się indywidualnie do osoby.

  • Laser

W zabiegu wykorzystywane jest światło lasera, które powoduje wnikanie do komórek naskórka i usuwanie ich poprzez przegrzanie. Oprócz złuszczenia po zabiegu następuje intensywna stymulacja i regeneracja naskórka.