RosaMed Clinic

Okres jesienno - zimowy charakteryzuje się spadkiem temperatury powietrza, częstszymi opadami deszczu oraz wiatrem. To sprzyja wysuszeniu nie tylko skóry twarzy czy rąk ale również ust.

W wyniku wysuszenia czerwieni wargowej dochodzi do jej pierzchnięcia i pękania, aby temu zapobiec należy regularnie stosować metody pielęgnacyjne na okolicę ust.

  • Pierwszym z podstawowych kroków w odpowiedniej pielęgnacji ust jest peeling. Tak jak w przypadku skóry twarzy, wargi również wymagają regularnego złuszczania martwego naskórka. Dzięki tym procedurom usta się wygładzają, zostaje przyspieszone krążenie krwi a usta zyskują zdrowy wygląd i koloryt. Do wykonania peelingu można posłużyć się domowymi metodami takimi jak zmieszanie cukru z miodem lub wykorzystanie szczoteczki do zębów.
  • Kolejnym krokiem jest nawilżenie skóry. Dzięki regularnemu natłuszczaniu skóry zapobiegamy spierzchnięciu i podrażnieniom warg. Dodatkowo dzięki wcześniej wykonanemu peelingowi składniki aktywne z pomadki lub maski głębiej wnikną a efekty będą bardziej zauważalne.
  • Ważne również aby w makijażu ust używać odpowiednich kosmetyków. Matowe szminki, konturówki czy sztyfty dodatkowo wysuszają skórę i uwydatniają efekt spierzchnięcia. W okresie jesienno zimowym zaleca się stosowania głównie nawilżających pomadek oraz balsamów do ust.
  • Tak jak w przypadku skóry twarzy na zakończenie dnia niezwykle ważnym etapem pielęgnacji ust jest ich demakijaż. Resztki pomadek czy szminek mogą dodatkowo wysuszać powierzchnię ust. Wargi należy dokładnie oczyszczać a na noc stosować specjalne maski odżywcze.

 

 

Fot.: https://bodycareclinic.pl/blog/wp-content/uploads/naczynka-krwiono%C5%9Bne-4-833x540.png