RosaMed Clinic

SPA dla dłoni cz.2

Po oczyszczającej, łagodzącej i nawilżającej kąpieli dłoni kolejnym etapem jaki należy uwzględnić w SPA dla dłoni jest peeling. to niezwykle ważny etap gdyż powoduje złuszczanie zrogowaciałego naskórka oraz powoduje iż składniki aktywne wykorzystywane w kosmetykach lepiej wnikają w głębsze warstwy skóry.

Peeling skóry dłoni:

  • miodowo-cukrowy - do wykonania tego peelingu potrzebne są cukier, płynny miód oraz sok z cytryny. Cukier doskonale złuszczy martwy naskórek, miód to bogactwo witamin oraz mikro elementów, natomiast cytryna dzięki zawartości witaminy C doskonale rozjaśni przebarwienia i zwiększy napięcie skóry
  • kawowy - do wykonania peelingu potrzebne będą fusy z kawy oraz olej kokosowy. Kawa oprócz działania złuszczającego zawiera kofeinę poprawiającą krążenie krwi, posiada również działanie antybakteryjne i antyrodnikowe. Dzięki zastosowaniu tego typu peelingu skóra dłoni nabierze zdrowego kolorytu oraz zredukuje oznaki starzenia się skóry.
  • owsiany - do wykonania peelingu potrzebne będą płatki owsiane oraz dowolny krem do rąk. Płatki owsiane to bogactwo witaminy E, jednego z antyoksydantów, zwana również witaminą młodości. Doskonale redukuje oznaki starzenia oraz wygładza skórę.
  • ananasowy - do wykonania peelingu potrzebny będzie ananas oraz płatki owsiane. Ananas to źródło bromeliny - enzymu o właściwościach złuszczających w połączeniu z płatkami owsianymi, doskonale wygładzają skórę.

 

Ostatnim etapem SPA dla dłoni jest maseczka. Maska jest to etap wykańczający zabiegi SPA.

Maseczki na dłonie:

  • ziemniaczana- idealna dla skóry potrzebującej intensywnego odżywienia i wygładzenia. Do wykonania maski potrzebne będą ugotowane ziemniaki, które mieszany z żółtkiem oraz ciepłym mlekiem. Ziemniaki to źródło przeciwutleniaczy i  witaminy C.
  • jajeczna - jest to silnie ujędrniająca i odżywcza maska. Do jej wykonania potrzebne będą żółtka jaj, miód i masło. Żółtka to źródło NNKT, witamin A, D, E i B o działaniu silnie odżywiającym skórę.
  • oliwkowa - maska o działaniu odmładzającym i nawilżajacym. Do jej wykonania potrezbe są oliwa i żółtka. Oliwa to źródło witaminy F oraz antyoksydantów dzięki czemu doskonale nawilża oraz zapobiega starzeniu się skóry.

Każdą maskę nakładamy, owijamy folią i zmywamy po ok. 15 min.