RosaMed Clinic

SPA dla dłoni cz.1

Nasze dłonie są szczególnie wrażliwym obszarem ciała. Skóra na dłoniach jest niezwykle cienka i dodatkowo pozbawiona gruczołów łojowych . Często narażane są na niekorzystne warunki atmosferyczne takiej jak zimno, mróz, wiatr ale również gorąca temperatura wody czy środki chemiczne. W wiązu z tym bardzo łatwo ulega podrażnieniu i wysuszeniu.

Dlatego bardzo ważnym elementem dbania o skórę jest również nie zapominanie o skórze na dłoniach. Idealnym, prostym i tanim sposobem jest domowe SPA. Regularnie wykonywane zabiegi pozwolą na zachowanie miękkiej i delikatnej skóry rąk prze cały rok.

Kąpiele dłoni:

Jest to jedno z rozwiązań przywracających skórze miękkość, gładkość, elastyczność czy redukcje przebarwień.

  • kąpiel cytrynowa - przeznaczona dla osób zmagających się z przebarwieniami i utratą napięcia skóry na dłoniach. Wystarczy do ciepłej wody dodać sok z jednej cytryny
  • kąpiel z siemieniem lnianym - przeznaczona dla dłoni nadmiernie wysuszonych i zniszczonych. Do tej kąpieli należy przygotować siemię a więc w litrze wody gotujemy 2 łyżki siemienia lnianego odstawiamy, by napar wystygł, następnie moczymy dłonie przez 20 minut.
  • kąpiel mleczno-rumiankowa - dedykowana do nawilżenia i odżywienia skóry. Kubek ciepłego mleka należy wymieszać z kubkiem naparu z rumianku.

 

 

Fot.: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/robiaca-manikiur-kobieta-wrecza-trzymac-kolorowych-kwiaty_4965226.htm?fbclid=IwAR1M_s_jt6bTDwxpTlFE8qRtDKGP81javpPo3VzVtrJrxIp38Xj8QTwRW0s#page=1&query=hands%20spa&position=40