RosaMed Clinic

jesienna-regeneracja-promo

Radiofrekwencja w kosmetologii.

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne, wytwarzane przez prąd zmienny. Jest ona wykorzystywana w wielu dziedzinach, jak również znalazła zastosowanie w kosmetologii jako metoda odmładzania, ujędrniania i redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak to działa?

Celem wykorzystania fali radiowej jest wywołanie efektu termicznego w tkankach, a więc ich podgrzanie. Dzieje się to bez ingerencji w naskórek a prowadzi tylko do podgrzania skóry właściwej i tkanki podskórnej. Ciepło powoduje uszkodzenia termiczne, które wywołują efekt terapeutyczny. W skutek podgrzania tkanek dochodzi do odpowiedzi termoregulacyjnej organizmu. Rozszerzają się naczynia krwionośne, przyspiesza transport tlenu do komórek oraz metabolizm tkankowy. Dodatkowo w wyniku ciepła dochodzi do skracania się włókien kolagenowych w skórze oraz pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Czy to boli?

Zabieg z użyciem fali radiowej ma miano modelowania ciała i liftingu twarzy bez użycia skalpela. Jest zupełnie bezinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Nie jest konieczne użycie znieczulenia.

Zastosowanie w kosmetologii:

Twarz: lifting twarzy, szyi i dekoltu,  górnych powiek, ujędrnienie policzków, spłycenie zmarszczek, wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, likwidacji drugiego podbródka, poprawa owalu twarzy, redukcja blizn, niwelowanie obrzęków wokół oczu, odprężenie mięśni

Ciało: modelowanie ciała, ujędrnienie skóry na brzuchu, uniesienie pośladków przywrócenie napięcia skóry, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, usuwanie obrzęków.

Jakie są efekty:

Tuż po zabiegu dochodzi do intensywnej przebudowy skóry, dochodzi do wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz obkurczenia już istniejących co powoduje widoczny efekt liftingu.

Czy występują działania niepożądane:

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w ciągu doby.