
Presoterapia – drenaż limfatyczny
Presoterapia (drenaż limfatyczny) to rodzaj masażu uciskowego, odziałowującego na układ krążeniowy i limfatyczny. To jedna z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu. W wyniku nacisku wywieranego na naczynia krwionośne i limfatyczne dochodzi do pobudzania krążenia krwi i limfy. Dzięki temu dochodzi do usprawnienia procesów zasilania komórek w tlen i substancje odżywcze a to ułatwia usuwanie wody oraz toksyn z organizmu.
Jak wygląda zabieg:
Urządzenie do presoterapii wyposażone jest w specjalne mankiety przeznaczone do różnych części ciała: ramion, tułowia, nóg oraz stóp. W wyniku napływu powietrza do komór mankietów dochodzi do miejscowego ucisku na ciało i przemieszczania się limfy. W zabiegu niezwykle ważna jest kolejność napełniania komór. Napełnianie następuje od czubków palców w kierunku pachwin.
Jakie są efekty zabiegu
Głównym mechanizmem działania w drenażu limfatycznym jest pneumatyczne stymulowanie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Efektem tego jest pobudzenie krążenia krwi i chłonki a to powoduje zwiększenie ilości dostarczanego tlenu i substancji odżywczych do tkanek przy jednoczesnej eliminacji zbędnych produktów ubocznych przemiany materii.Jest to doskonały zabieg wspomagający terapie odchudzające, ponieważ zmniejsza widoczności i nasilanie cellulitu - w szczególności wodnego oraz sprzyja usuwaniu produktów rozpadu komórek tłuszczowych (rozbijanych podczas innych zabiegów).
W wyniku usunięcia toksyn i nadmiernej ilości wody, dochodzi do redukcji obrzęków - uczucia ciężkich nóg. Dodatkowo presoterapia wpływa na poprawę wyglądu skóry - zwiększa jędrność i elastyczność oraz poprawia odporność skóry poprzez stymulacje układu immunologicznego.
Wskazania
- obrzęki
- cellulit
- ciężkość nóg
- wspomaganie zabiegów odchudzających
- zatrzymywanie się wody w organizmie
- spowolniony metabolizm
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią
- menstruacja
- zakrzepica
- zapalenie żył
- choroby układu krążeniowego
- rozrusznik serca
- nowotwory
- niewydolność wątroby
- niewydolność nerek
- choroby wirusowe
- stan zapalny
Fot.: https://lh3.googleusercontent.com/proxy/Rj-fLbccEW0wMAA3YnsAl2UrRasNIbw5HXmI6dNrUfFS26rVWwtQBQDHpCPLJosMevg-yCj8zsm8j-4HLxPaBCmBitBGEWU