RosaMed Clinic

Miód w kosmetyce

Miód to jeden z przysmaków z Naszego stołu. Jednak oprócz walorów smakowych ma on wiele drogocennych właściwości zarówno leczniczych jak i kosmetycznych.

  • Właściwości lecznicze:

Miód to cenne źródło wielu witamin, makro i mikroelementów oraz składników antybiotycznych, wspomagających walkę z chorobami ogólnoustrojowymi. Jedną z najważniejszych właściwości leczniczych miodu jest jego działanie antybakteryjne w związku z czym jest on stosowany głównie w przeziębieniu, chorobach serca czy nawet w przypadku trądziku i schorzeń skórnych.

  • Właściwości kosmetycze:

Miód posiada szerokie właściwości kosmetyczne. Między innymi doskonale regeneruje i odżywia skórę. W związku z tym znalazł zastosowanie w przypadku pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej. Dodatkowo powoduje wygładzenie i zmiękczenie naskórka oraz przywraca skórze zdrowy koloryt. Dzięki jego właściwościom antybakteryjnych i przeciwzapalnych sprawdza się wspomaganiu leczenia zmian trądzikowych. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ran i zapobiega pojawieniu się blizn potrądzikowych. Miód dzięki zawartości dużych ilości witaminy A, C i E doskonale się sprawdza u osób z cera dojrzałą, gdyż te witaminy nazywane witaminami młodości zapewniają nawilżenie, zapobiegają szkodliwemu działaniu wolnych rodników a przy tym również powstawaniu zmarszczek oraz napinają i uelastyczniają skórę.

  • Zastosowanie miodu w kosmetyce:

W związku z powyższymi właściwościami miód występuje w wielu kremach, balsamach, pomadkach odżywczych i nawilżających skórę. Jest stosowany w produkcji żelów do kąpieli, szamponów czy peelingów. Często stosowany jest również w olejkach do masażu lub do mycia.

 

 

Fot.:https://lh4.googleusercontent.com/proxy/4h3JbYRSiblRzKoAKPR6UvG2_0vhjLswPCqfaBLvnlgG6DKOxej3MhZixMiPLzdwKb3jP7GIPukC6Mt-CNDZA4b8piKpi4f29ONWkvzq4_79p1s9MXecagSEoWQaSfOftumTFnmdQy8