RosaMed Clinic

Terapia witaminą C w wysokich dawkach

Niedoceniana przez większość ludzi i traktowana jako środek pomocny jedynie w leczeniu przeziębienia i grypy, witamina C to tania i naturalna substancja, która kryje w sobie zdumiewające możliwości terapeutyczne. Uwagę przykuwa fakt, iż niepozorny kwas askorbinowy, czyli witamina C w odpowiedniej dawce potrafi zneutralizować każdą toksynę – m.in. jad węża, metale ciężkie, pestycydy, alkohol, a nawet cyjanek.

Witamina ta doskonale sprawdza się w leczeniu zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Znane są przypadki kobiet, którym podano witaminę C w dużych dawkach, co uchroniło je przed operacją usunięcia szyjki macicy z powodu rozwoju zakażenia wirusem HPV.

Jeszcze bardziej imponujące są efekty stosowania witaminy C w terapii nowotworów. Udowodniono, że ta naturalna substancja niszczy aż 75% komórek rakowych, nie naruszając komórek zdrowych i nie powodując skutków ubocznych.

Witamina C jest także pomocna w leczeniu wielu innych schorzeń, w tym wirusowego zapalenia wątroby, chorób serca, boreliozy oraz cukrzycy. Przydatna jest także w terapii rozmaitych zespołów bólowych, alergii i nietolerancji pokarmowych, a także chorób skóry, w tym trądziku. Daje ona efekty terapeutyczne, których nie są w stanie osiągnąć metody promowane przez medycynę akademicką i wielkie koncerny farmaceutyczne. Witamina C pomaga też w terapii wielu chorób autoimmunologicznych, w tym m.in. schorzeń tarczycy i stwardnienia rozsianego.

Osiągnięcie spektakularnych wyników leczenia rozmaitych chorób za pomocą witaminy C wymaga jednak ominięcia układu pokarmowego – organizm bowiem sam reguluje poziom witaminy C i terapia wielu schorzeń za pomocą doustnie przyjmowanego kwasu askorbinowego nie jest możliwa. Oczywiście, jesteśmy w stanie pozbyć się w ten sposób grypy, ale bardziej złożone problemy wymagają dożylnych wlewów bardzo dużych dawek witaminy C.

Kwas askorbinowy wzmacnia pracę systemu immunologicznego, a także pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Doskonale odtruwa organizm, reguluje metabolizm i wspomaga pracę wątroby, co sprawia, że może być pomocny w odchudzaniu.

Ponieważ witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, jest ona używana często jako składnik kosmetyków. Podana w formie kroplówki, pozwala na silniejsze zadziałanie od wewnątrz i skuteczne usunięcie wolnych rodników powodujących procesy starzenia. Nieocenione dla piękna skóry jest też to, że witamina C przyczynia się do syntezy kolagenu – jednego z kluczowych budulców skóry odpowiedzialnego za jego jędrność. Kolagen jest też niezwykle ważny dla zdrowia stawów, dlatego też witamina C może być pomocna w prewencji i leczeniu schorzeń z nimi związanych.

W naszej klinice oferujemy kroplówki z dużymi dawkami witaminy C, które pomagają w terapii wielu schorzeń oraz stanowią doskonałą metodę ogólnego wzmocnienia organizmu i wszystkich jego najważniejszych układów. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób aktywnych, palaczy, osób starszych, zestresowanych, a także dla osób żyjących w dużych miastach. Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C posiadają też kobiety stosujące doustną antykoncepcję.