RosaMed Clinic

Spersonalizowana suplementacja

Spadająca globalnie jakość gleby sprawiła, że obecnie wartość odżywcza żywności jest znaczne niższa niż jeszcze kilka dekad temu. Niestety dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych stało się w efekcie niemożliwe. Wystarczy spojrzeć na wyniki szwajcarskich badań, wg których w samych ziemniakach już w 2002 r. było o 78% mniej wapnia niż w 1985 r.

Jasne staje się, że ze względu na spadek gęstości odżywczej pożywienia, człowiek musiałby codziennie przyjmować kilkakrotnie więcej kcal niż potrzebuje, tylko po to, by usiłować dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość witamin i minerałów. Taki scenariusz jest oczywiście absurdalny, lecz istnieje inne, skuteczne wyjście z tej sytuacji – suplementacja.

Odpowiednio dobrana suplementacja to sposób na zapobieganie ale też leczenie wielu przykrych dolegliwości. Brak energii, organizm wyniszczony stresem, zły stan skóry, nadwaga, czy też problemy trawienne to tylko niektóre ze schorzeń, o których możemy często całkowicie zapomnieć po wprowadzeniu zdrowej diety wspartej odpowiednio dobranymi suplementami diety.

Suplementy diety pomagają nie tylko osiągnąć lepsze samopoczucie i pozbyć się wielu bolączek, ale często mogą też leczyć. Bogato stosowane przez specjalistów medycyny naturalnej, pozwalają uniknąć stosowania leków w przypadku wielu chorób. Jak wiadomo leki, choć przebadane laboratoryjnie, narażają nas na wiele skutków ubocznych, które zwykle manifestują się wraz z czasem. Wyższość suplementów diety polega na tym, że są one pozbawione ryzyka, a często oferują doskonałe rezultaty terapeutyczne.

Nie bez znaczenia pozostaje też wpływ suplementacji na urodę. Dzięki zaspokojeniu potrzeb organizmu w zamian otrzymamy promienną skórę, mocne włosy i paznokcie. Co więcej, profesjonalnie dobrane preparaty mogą też znacznie ułatwić spełnienie marzeń o doskonałej figurze.

Trudno sobie wyobrazić prostszy i bardziej skuteczny sposób na pozostawanie w doskonałym zdrowiu przez długie dekady. Suplementy diety połączone ze zdrowym odżywianiem to klucz do profilaktyki i zwalczania wielu dolegliwości, długowieczności i prawdziwego piękna.