RosaMed Clinic

Konsultacja z naturopatą

Konsultacja z naturopatą to propozycja dla osób, które pragną odkryć siłę medycyny naturalnej lub też którym tradycyjni lekarze nie pomogli skutecznie pozbyć się problemów ze zdrowiem. Często zresztą, nawet po wyleczeniu przez medycynę tradycyjną jednego schorzenia, dochodzi do powstania kolejnej choroby i tak oto powstaje zamknięty krąg ciągłych problemów zdrowotnych.

Naturopata różni się od tradycyjnego lekarza  – lekarz alopata skupia się na objawach podczas gdy specjalista medycyny naturalnej poświęca swoją uwagę przyczynom niekorzystnych zmian. Działanie u źródła problemu i leczenie za pomocą sił Matki Natury a nie syntetycznych leków powodujących rozmaite skutki uboczne to recepta na pełny i trwały powrót do zdrowia i witalności.

Medycyna naturalna zakłada, że wszystkie organizmy żywe, w tym człowiek, mają w sobie wrodzoną zdolność do samoleczenia. Kluczem jest jedynie wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia i odżywiania, tak, by pozwolić by ciało naturalnie samo powróciło do stanu równowagi.

Naturopata postrzega każdą osobę jako całość – nie koncentruje się jedynie na jej problemach zdrowotnych. Holistyczne spojrzenie na człowieka i uwzględnienie także jego stanu emocjonalnego i duchowego sprawia, że leczenie przebiega dużo skuteczniej.

Specjalista medycyny naturalnej nie tylko pomoże ci odkryć w sobie siłę do pokonania stanów chorobowych, ale też doradzi ci, jak zmodyfikować obecny styl życia tak, by uniknąć chorób w przyszłości.

Konsultacja z naturopatą pozwoli Ci wrócić do stanu równowagi ciała, umysłu i ducha przez co nie tylko będziesz cieszyć się witalnością i zdrowiem, ale też znacząco zwiększysz komfort i satysfakcję z życia.